dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podbitka PCV czy metalowa?

    Jak teraz jest z jakością podbitki PCV.

    Czy nadal po pewnym czasie promieniowanie UV powoduje wyblaknięcie plastyku.

    Czy może polecić jakiegoś producenta który po wielu latach się sprawdził.



    A co sądzicie o podbitce metalowej.

    Pruszynski oferuję jako podbitkę blachę trapezową

    https://pruszynski.com.pl/podbitka.php

    Rukki ma w ofercie metalową w takim samych panelach jak plastykowa

    https://www.ruukki.com/pol/dachy/pro...dachowa/soffit

    Problem jest tylko taki że żaden wykonawca nie chce podjąć się montażu podbitki metalowej
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Jestem miesiąc po montażu podbitki w plastiku (Bryza czarna).
    Wybrałem plastik i kolor, ze względu na konieczność malowania drewna co 5 lat, oraz ładny wygląd tego typu podbitki na praktycznie wszystkich zdjęciach w internecie.
    Mój dach jest dwuspadowy i wybrałem podbitkę równoległą do dachówki a nie prostopadłą do elewacji.
    Gdybym miał drugi raz wybrać podbitkę była by... drewniana i prostopadła do elewacji. Jest sporo krzywizn na podbitce i montażysta jak to bywa, mówił że nie jest w stanie zrobić lepiej skoro obróbka blacharska i krokwie są krzywe. Nie przeczę, faktycznie tak było i z pewnością tak będzie i u Ciebie.
    Następną zrobię drewnianą, choćbym miał tego nie malować do końca życia...
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  4. #4

    Domyślnie

    Robiłem podbitkę drewnianą, PCV, w tynku na płycie osb, a także metalową. Najbardziej polecam metalową. Robiłem rukki i duża zaletą jest to, że możesz podać im dokładne wymiary paneli i później tylko układanka praktycznie bez odcinek. Panele wentylacyjne też mają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony