dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Parkiet pi renowacji_pytanie

    Witajcie,

    jestem po renowacji parkietu dębowego o powierzchni 20 m2.

    Renowację przeprowadzono przy użyciu lakieru Arboritec Compo Avenue Satin.

    Ponieważ finansowo nie było mnie stać na renowację parkietów w trzech pokojach jednocześnie, robiłam to stopniowo.

    W pokoju telewizyjnym renowację parkietu przeprowadziłam rok temu.
    Nie wiem jakim lakierem został wykończony parkiet. Wiem, że bardzo śmierdziało.
    Parkiet jest lekko ciemniejszy o satynowej poświacie, gładki w dotyku.

    Parkiet w ostatnim pokoju, który przeszedł renowację w zeszłym tygodniu, jest lekko chropowaty pod palcami i ma taką dziwną poświatę.

    Mam w związku z tym pytanie?

    Czy to jest efekt zastosowania lakieru Arboritec Compo Avenue Satin czy źle wycyklinowanego parkietu?

    Pozdrawiam
    Monika

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Witajcie,

    jestem po renowacji parkietu dębowego o powierzchni 20 m2.

    Renowację przeprowadzono przy użyciu lakieru Arboritec Compo Avenue Satin.

    Ponieważ finansowo nie było mnie stać na renowację parkietów w trzech pokojach jednocześnie, robiłam to stopniowo.

    W pokoju telewizyjnym renowację parkietu przeprowadziłam rok temu.
    Nie wiem jakim lakierem został wykończony parkiet. Wiem, że bardzo śmierdziało.
    Parkiet jest lekko ciemniejszy o satynowej poświacie, gładki w dotyku.

    Parkiet w ostatnim pokoju, który przeszedł renowację w zeszłym tygodniu, jest lekko chropowaty pod palcami i ma taką dziwną poświatę.

    Mam w związku z tym pytanie?

    Czy to jest efekt zastosowania lakieru Arboritec Compo Avenue Satin czy źle wycyklinowanego parkietu?

    Pozdrawiam
    Monika
    Mam jeszcze dodatkowe pytanie.
    Parkiet w samych rogach jest szorstki, jakby nie doczyszczony.
    Pan przyjął dziwną technikę. Wycyklinował parkiet w dostępnych miejscach zostawiając rogi i wejście do pokoju. Polakierował wycyklinowane miejsca a gdy to wszystko wyschło zabrał się za szlifowanie rogów i wejścia do pokoju. Efekt końcowy jest taki, że ma zacieki lakieru na wejściu i niedoszlifowane rogi pokryte lakierem. Na dodatek pan kładąc listwy przypodłogowe pobrudził mi ścianę, w narożnikach listwy nie dochodzą do końca i są szpary.
    Ostatnio edytowane przez mermaid ; 19-08-2019 o 18:46

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Mam jeszcze dodatkowe pytanie.
    Parkiet w samych rogach jest szorstki, jakby nie doczyszczania.
    Pan przysłał dziwną technikę. Wycyklinował parkiet w dostępnych miejscach zostawiajac rogi i wejście do pokoju. Polakierował wycyklinowane miejsca s gdy to wszystko wyschło zabrał się za szlifowanie rogów i wejścia do pokoju. Efekt końcowy jest taki, ze mam zacieki z lakieru na wejściu i niedoszlifowane rogi pokryte lakierem. Na dodatek pan kładąc listwy przypodłogowe pobrudził mi ścianę, św narożnikach listwy nie dochodzą do końca i są szpary.
    z opisu wynika, że ten bardzo dobry lakier znalazł się w rękach bardzo niedobrego fachowca. Świadczą też o tym listwy. Proszę wstawić 2 lub 3 zdjęcia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Zaciek od lakieru na listwie:


  6. #6

    Domyślnie

    Podziobana listwa od dziwnych „gwoździków, które wyglądały jak zszywacze tapicerskie. Pan dobił je młotkiem.


  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co do powierzchni, to popularne rozwiązanie że cena jest za metr kwadratowy - ale nie mniej niż za 20m2.

    Te szczeliny to niby wypełnione? Wygląda jak parkiet przed renowacją, a nie po.

  8. #8

    Domyślnie

    Szczeliny między listwami w narożnikach nie są wypełnione. Pan chciał je wypełnić silikonem.

    Problem rozwiązał się sam. Zdjęłam listwy i wezmę fachowca, już nie partacza do założenia nowych listw.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Szczeliny między listwami w narożnikach nie są wypełnione. Pan chciał je wypełnić silikonem.
    Miałem na myśli szczeliny między klepkami. "Fachowiec" przed lakierowaniem robił coś takiego:



    ?

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    Pan poprawił parkiet. Był bardzo niemiły. Teraz już wiem, że za pierwszym razem parkiet był pociągnięty tylko raz i dlatego był mniej gładki niż w pozostałych dwóch pokojach.

    Tak więc pan fachowiec oszukał mnie nie tylko na metrażu powierzchni parkietu do renowacji ( zamiast 17,5 m2 było 20 m2), jakości wykonania usługi( poharatane listwy, niedoszlifowany parkiet w rogach, pod ścianą i na wejściu do pokoju) ale również na ilości położonych warstw lakieru.

    Mam nadzieję, że zło które mi uczynił powróci do Niego.

    Nie polecam firmy „Puławscy” ze Skarżyska-Kamiennej.

    Chyba, że chcecie mieć podobne problemy jak ja.

    Pozdrawiam
    Monika

  11. #11

    Domyślnie

    Drodzy Koledzy,

    mam pytanie. Dlaczego parkiet po poprawkach (ponowne lakierowanie) jest tępy w dotyku?

    Czy po lakierowaniu, poleruje się parkiet czy nie?

    Pozdrawiam
    Monika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony