dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Koszt domku letniskowego

    W jakiej technologii najlepiej zbudowac domek letniskowy?powierzchnia po podlodze ok 60m2, czy tradycyjny murowany warto wogole rozpatrzac , czy bedzie niezasadny ekonomicznie?
    Ktos budowal cos takiego ?jakich kosztow mozna spodziewac sie?

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to dom użytkowany tylko w lecie, czy weekendowy całoroczny (kwestia ogrzewania i izolacji termiczna budynku). Koszt stanu surowego, niezależnie od technologii, nie jest aż tak ważący w całkowitych kosztach budowy. Pamiętaj o kosztach wykończenia, meblach, urządzeniu ogrodu, ogrodzeniu, bramie, podjazdach i temu podobnych. Generalnie, sprowadza się to do kwoty, jaką możesz przeznaczyć na taki dom.

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi mi o caloroczny.Mebli nie licze do kosztow, bo to kazdy zrobi wg uznania i ciezko to szacowac. A dzialka ogrodzona i w miare zagospodarowana.
    Czy za 100tys mozna cos zrobic? Nie oczekuje wysokiego standardu i sporo planuje tam zrobic sam

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie. Same pozwolenia, przyłącza, projekt to ok 10 - 15 tyś. Później jest tylko gorzej. Taką podstawową kwotą, którą wydajesz na raz, to 10 tyś. Nie chcę Cię zniechęcać, ja w zasadzie skończyłem dom ok 86 m2, wydałem ponad 300 tyś (dwa lata temu). teraz ceny są podobno wyższe. Spróbuj obejrzeć projekty ze strony z500.pl, Nie wiem, jakie są Twoje możliwości i umiejętności w zakresie budowlanki. ja sam nie robiłem praktycznie nic, oprócz sprzątania, zamawiania materiałów, szukania wykonawców i pilnowania prac. Na budowie byłem raz w środku tygodnia i w weekendy (budowa 90 km od miejsca zamieszkania). To jest dwa lata wyjęte z życia. I to są koszty, niematerialne, które musisz ponieść, i które muszą zaakceptować Twoi bliscy

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Byłbym bardzo ostrożny przy takich domkach. Dodanie kosztów fundamentów, transportu, montażu, instalacji oraz przystosowanie do użytkowania całorocznego wywinduje wskazane ceny do absurdalnych poziomów.

  7. #7

    Domyślnie

    Mysle ze konstrukcje oprucz dachu bym sam zrobil.Hdraulike w srodku,tynki tez do zlecenia komus. Kable sam moge pociagnac plus elektryk do podlaczenia tego. A reszte mysle ze zrobie samemu, tym bardziej ze nie jest to duzy budynek.A czasu bede mial sporo, od poczatku sezonu budowlanego nastepnego roku:marzec-kwiecien do konca roku moge poswiecic 10 godzin dziennie na to

  8. #8

    Domyślnie

    I wykonanie lazienki takze do zlecenia komus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony