Cytat Napisał fan_wrc Zobacz post
Dlaczego kłamstwo Panie Ufek/Krak 245?
Dopytałem i chodzi o prawa autorskie, można zakupić projekt razem z realizacją, przy czym jeśli zrezygnuję z budowy z nimi, to mogę wybudować ich projekt tylko jeden raz, dość logicznie, skoro pozwolenie na budowę jest na moją działkę.

widzisz Krak245 uzyskać pozwolenie możesz tylko Ty jeśli jesteś właścicielem działki. Możesz mieć pełnomocnika, który przugotuje projekt i zakładam, że tak ma to firma x u siebie rozwiązane.
jakbyś kupowalł u dewelopera, to on sie martwi, bo kupujący chce mieć gotowy produkt i wtedy ykonawca musi uzyskać pozwolenie zanim zacznie budowę.

Chyba rzecznik małoskuteczny jest, albo jakąś delikatną ściemą tu trąci, bo skoro firma x rzekomo oszukała kogoś, to powinien zgłosić sprawę do sądu, czyż nie takie obowiązki ma rzecznik praw konsumenta?
Reasumując to co Pan napisał o firmie, którą Pan wychwala to: ktoś zapłacił za plan i pozwolenie na budowę, firma X zrobiła to pierwsze i nie pozwala wybudować domu, bo jest obrażona, że ktoś chce płacić mniej za to samo i stracił zaufanie do tej firmy. Rzecznik reaguje, ale firma X ma w zasadzie zawsze zaprzeczać.

Proszę zacząć sprawdzać informacje zanim znów się Pan zbłaźni, Rzecznik nie składa do sądu niczego, jest ostatnią drogą mediacji, za to jego pisma i odpowiedzi na nie są w sądzie uznawane. W naszym przypadku też powiedział, że jeśli firma X nie chce się dogadać, należy złożyć zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania. Ale teksty w stylu, że nie należny nam się pomoc bo się poskarżyliśmy w odpowiedziach były

Proponuję przestać się udzielać ponieważ z każdego zdania widać Pana "kompetencje" ten dziennik służy w innym celu niż pana prywatna krucjata, bo firmie x jest ciężej działać w ustalony sobie sposób.