dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie Podjazd z klińca

    Drodzy,

    Obecnie z przodu posesji mam piach przykryty cienką warstwą ziemii, gdzie docelowo będzie trawnik i kostka.
    Do zimy planuję zrobienie podjazdu oraz zasianie trawnika.

    Co do trawnika nie mam wątpliwości, ale w przypadku podjazdu już tak.
    Podjazd będzie tymczasowy ponieważ wjazd do garażu jest około 40 cm nad wysokością gruntu i będzie trzeba nawieźć sporo podsypki. Nie będę robił tego teraz tylko wtedy kiedy kostka będzie zakładana - czyli za 3-4 lata.
    Do tego czasu trzeba jakoś funkcjonować, wieć chcę tanim kosztem zrobić podjazd z klińca i nie bawić się z 3-4 warstwami tucznia, bo za jakiś czas i tak będzie to wybierane.

    Planuję wybrać około 15 cm ziemii - pod spodem ubity jest piach po budowie. To wszystko chce zasypać klińcem granitowym o grubości około 15cm i przejechać zagęszczarką..
    Na podjazd wieżdza tylko samochód osobowy, więc nie ma mowy o cięższym sprzęcie.

    Czy taki podjazd zda rezultat i po np. pół roku mi się to wszystko nie rozjeździ?

    Podkreślam, że podajzd ma być z założenia tymczasowy i niskobudżetowy.


    Pozdrawiam,
    Łukasz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Planuję wybrać około 15 cm ziemii - pod spodem ubity jest piach po budowie. To wszystko chce zasypać klińcem granitowym o grubości około 15cm i przejechać zagęszczarką..
    Mam niedaleko kawałem takiej drogi - już sporo ponad rok. Problem jest taki, że to się nie trzyma. I ciągle kamienie są luźne. Strzelają spod kół samochodu a chodzenie po tym to męczarnia. Warto na to dać kilka centymetrów tłucznia o frakcji od 0 - po zagęszczeniu jest zbite i równe.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Na swojej drodze mam tłuczeń z podkładów kolejowych (nie wiem ile tirów poszło ale było tego sporo), na górną warstwę mam kliniec 16-22 ale tu nie jestem pewien czy akurat ta granulacja bo robiłem to z 10 lat temu? Na drogi tylko klińce a nie otoczaki

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rav190

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    dębica
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Najlepiej przywieź mieszankę 0-31,5 lub 0-63 czyli klikniec lub tluczeń z pyłem. Po ubiciu zageszczrka zrobi się z tego bardzo mocne nie rozjezdzajace się podłoże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony