dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pomocy!!

  1. #1

    Angry Pomocy!!

    Prosze was o pomoc! Mam ekipe budowlana z piekla rodem! Remontujemy dom praktycznie ze stanu surowego. Zabudowa karton gips wszedzie, nowe posadzki, podlogi, instalacje, wszystko. I mam straszny problem. Jak przez miesiac bardzo wolno szlo, teraz ruszyli z kopyta bo zbliza sie termin oddania - musimy sie przeprowadzic w dan terminie. Problem w tym ze... jest bardzo duzo niedociagniec. Szpachel jest zrobiony bardzo niestarannie, w naroznikach az sa dziury! Kontakty elektryczne nawet nie wisza prosto.... najgorsze - pod panele nie polozyli mi zadnego podkladu! Polozyli panele na goly beton i wszytsko skrzypi!! Rozmawialam z nimi o tym - zarzekaja sie ze kladli jakas folie! Bzdura! Widzialm jak kladli, nie ma nic. Najgorsze jest to ze nie mam czasu aby wszytsko poprawiali!! Bo za trzy dni niby ma byc koniec i mam sie wprowadzac. Co robic?? Ile kasy im uciac? Jak to rozwiazac. Do tego zostawiaja za soba taki syf ze szkoda gadac! Nie wiem jak mozna tak pracowac!! MASAKRA!! Obawiam sie.... :/

  2. #2

    Domyślnie

    Współczuję! Ja bym im nie zapłaciła dopóki nie poprawią wszystkiego co nie jest tak jak powinno. Musicie tego dopilnować, bo potem będziecie żałować. A wprowadzę przełóżcie w czasie. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Powodzenia!!!

  3. #3

    Domyślnie

    co znaczy ile kasy uciąć?! kolejna ofiara płacenia ekipie przed wykonaniem pracy?
    ludzie, opamiętajcie się. zapłacić co najwyżej można za materiały albo dostarczyć je samemu, płacimy ZAWSZE PO wykonanej i ODEBRANEJ pracy.
    nigdy z góry, bo później jest jak jest...
    panele na beton...hit. jeszcze takiego czegoś nie widziałem.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Temat już nie jest najświeższy, ale jakże aktualny...
    Po pierwsze zachodzi pytanie czy masz podpisaną umowę i pokwitowania na wpłaty.
    Pewną niefrasobliwością jest organizowanie przeprowadzki w korelacji z planowanym terminem odbioru robót.
    Z całą pewnością wstrzymaj przeprowadzkę. Zapytaj kiedy kończą robotę, ewentualnie pisemnie wezwij do zakończenia prac i wyznacz termin na kiedy prace będą zakończone. Zaznacz, że roboty będą odebrane protokołem.
    Z doświadczenia wiemy, że często inwestorzy planują mieć więcej za mniej. Czyli ekipa która wyceniła najtaniej, do tego ma wolne terminy i tanie materiały wykończeniowe. W większości przypadków, to niestety problemy. Ale poradzimy jak sobie radzić w takim przypadku.
    Wracając do tematu, proszę nie oszczędzać i do odbioru wynająć inspektora nadzoru budowlanego lub kierownika budowy z uprawnieniami.
    W protokole należy wymienić wszystkie usterki.
    Następnie mając protokół należy wezwać pisemnie do usunięcia usterek w ciągu 14dni ( termin 14 dni nie jest obligatoryjny, jednak kodeks mówi, że wyznaczony termin powinien być realny ) z zaznaczeniem, że w przypadku niewykonania usunięcia usterek zawartych w protokole, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego. Przy czym z uwagi na konieczność przeprowadzki, usterki będą mogły być po tym terminie usunięte na koszt wykonawcy. Trzeba także napisać, że wady uniemożliwiają korzystanie z lokalu i wobec tego wykonawca będzie obciążony po wyznaczonym terminie kosztami najmu lokalu ( o ile tak jest, jeżeli nie wynajmujemy lokalu nie możemy żądać zwrotu kosztów. Jeżeli chcemy zwrotu kosztów najmu to trzeba mieć umowę najmu, pokwitowanie zapłaty z wynajem i oświadczenie wynajmującego o zapłacie podatku w postaci kopii potwierdzenia zapłaty ). Zlecając innej firmie dokończenie prac, koniecznym jest aby sporządziła ona wcześniej kosztorys. Kosztorys powinien spełniać określone przepisami wymagania. Bez kosztorysu domaganie się odszkodowania będzie praktycznie niemożliwe, lub bardzo trudne. Jeżeli nie ma umowy z ekipą, która wadliwie wykonuje prace, to generalnie nawet dobrze, bo obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego w korelacji z przepisami prawa budowlanego.
    Dobrze jest wynająć prawnika, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw ( dużo radców prawnych specjalizuje się w sprawach budowlanych ).
    Niestety trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.
    Życzymy powodzenia i szczerze współczujemy, bowiem wiemy ile radości przynosi wejście do wymarzonego domu.
    Firmy tego typu potrafią odebrać całą radość.
    Dlatego apelujemy o rozsądek w doborze firm budowlanych, kierujcie się sprawdzonymi poleceniami. W każdej okolicy jest przynajmniej kilka dobrych, uczciwych firm. Polecenia są istotne. Wiemy to na własnym przykładzie, gdzie nie tylko do inwestycji prywatnych, ale także instytucji dostarczamy wyposażenie i usługi, w przeważającej części właśnie w wyniku poleceń.
    Jeżeli ekipa nie jest sprawdzona, to tak jak przy wznoszeniu budynku mamy kierownika budowy, tak powinniśmy go mieć także do zakończenia prac wykończeniowych. Co kilka dni, lub w kluczowych sytuacjach powinien chociaż na chwilę "wpaść" na budowę, gdzie na bieżąco może interweniować. Najlepiej zawsze w towarzystwie kogoś od inwestora.
    Ostatnio edytowane przez Luxum ; 09-09-2019 o 11:54
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.rowek

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    00-648
    Posty
    34

    Domyślnie

    Po wpisie wnioskuję, że umowa z wykonawcą nie była spisana... Tak jak już ktoś napisał - nie płacić, dopóki nie poprawią. A tak naprawdę to najlepiej podziękować im za współpracę i znaleźć inną ekipę. Wolałbym się wprowadzić do domu w stanie surowym niż użerać się z ludźmi o takim podejsciu i to za własne pieniądze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony