dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie Pytanie o kolejność prac na dachu.

    Sorry jeśli to oczywiste ale się zastanawiam kiedy kominy muszą być omurowane cegła klinkierowa? Chodzi mi o kolejność prac:
    1. Więźba
    2. Muruja komin systemowy
    3. Obmurowuja cegla klinkierową.
    4. Dachowka, obróbka komina.
    Dobrze myślę?
    Kiedy muszę wykonawcy przypomnieć że ma być cegla klinkierowa na kominie. Biedny jest zapracowany na wielu budowach i czasem mu się zapomina co ustaliliśmy. Trzeba jakiś fundamencie pod tą cegłę zrobić?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    O ile pamiętam to najpierw muruje się komin a potem więźba.
    Ale przedstawiona przez Ciebie kolejność też może być.
    Tak mi się przynajmniej wydaje
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kolejność komin czy więźba nie ma znaczenia. Komin muruje się od razu na gotowo wówczas jest możliwość skutecznego uszczelnienia go na etapie krycia wstępnego. Najlepiej wymurować komin pod dach wówczas cieśla może tak skorygować rozstaw krokwi aby nie kolidowały z kominem. Jak stoi więźba murarz wie od jakiego miejsca startować z klinkierem. Natomiast gdy więźba jest wykonywana z prefabrykowanych wiązarów to wówczas najpierw więźba potem komin. Montaż wiązarów dźwigiem może spowodować uszkodzenie komina. Przypominam, że obmurowanie komina wykonujemy pełną cegłą klinkierową i na pełną fugę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Więźba tradycyjna. Jeszcze jedno. Dobrze mi się wydaje że obróbki kominów lepiej wykonać z blach niż z taśmy olowianej? Jak oceniacie taśmę kalenicowa rol vent. Ewentualnie jaką polecacie?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Do dachówki falistej stosuję taśmę ołowianą, gładką w kolorze zbliżonym do dachówki. Natomiast w przypadku dachówek płaskich obróbki blacharskie, rozwiązanie na nokach. Dobrą taśmę kalenicową ma Braas. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony