dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie Jaki klej do aluminium

    Jak w tytule Szanowni Panowie i Panie
    Potrzebuję dobrego kleju do aluminium. Chcę kleić do siebie profile aluminiowe (gwoli ścisłości profil 20 x 30 mm węższą powierzchnią do profilu 40 x 40 mm, profile krzyżowały się będą pod kątem prostym).
    Na profile będzie oddziaływała zarówno siła pionowa - ciężar ułożonych na konstrukcji różnych elementów, jak również ścinająca, gdyż konstrukcja będzie przymocowana do dachu samochodu, a ten poruszał się będzie po normalnych drogach i autostradach z odpowiednią, czasami wyższą prędkością. Konstrukcję można sobie wyobrazić jak bagażnik na dachu samochodu przymocowany do relingów.
    Niektóre z połączeń dla bezpieczeństwa mam zamiar również przewiernić (ale nie wszystkie, aby nie osłabiać profili) i złapać śrubą, ale poza tym wszystkie chciałbym skleić.

    Doradźcie proszę dobrzy forumowicze jaki klej wybrać, aby było najlepiej.
    Pozdrawiam,
    Paweł.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pochwalony Zobacz post
    Jak w tytule Szanowni Panowie i Panie
    Potrzebuję dobrego kleju do aluminium. Chcę kleić do siebie profile aluminiowe (gwoli ścisłości profil 20 x 30 mm węższą powierzchnią do profilu 40 x 40 mm, profile krzyżowały się będą pod kątem prostym).
    Na profile będzie oddziaływała zarówno siła pionowa - ciężar ułożonych na konstrukcji różnych elementów, jak również ścinająca, gdyż konstrukcja będzie przymocowana do dachu samochodu, a ten poruszał się będzie po normalnych drogach i autostradach z odpowiednią, czasami wyższą prędkością. Konstrukcję można sobie wyobrazić jak bagażnik na dachu samochodu przymocowany do relingów.
    Niektóre z połączeń dla bezpieczeństwa mam zamiar również przewiernić (ale nie wszystkie, aby nie osłabiać profili) i złapać śrubą, ale poza tym wszystkie chciałbym skleić.

    Doradźcie proszę dobrzy forumowicze jaki klej wybrać, aby było najlepiej.
    Pozdrawiam,
    Paweł.
    szukalbym w Sika
    cos w okolicach sikadur30?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Żadne klejenie jak to ma być na aucie, tylko mechaniczne łączniki. I to nie chińskie a solidne.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    @jajmar
    A co dokładnie masz na myśli pisząc 'solidne mechaniczne łączniki'? Ja myślałem o przewierceniu na wylot obydwu profili i nagwintowaniu i w ten otwór śruba. No aż takiego oporu na tym aucie to nie będzie przecież, żeby śruby ścięło...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pochwalony Zobacz post
    @jajmar
    A co dokładnie masz na myśli pisząc 'solidne mechaniczne łączniki'? Ja myślałem o przewierceniu na wylot obydwu profili i nagwintowaniu i w ten otwór śruba. No aż takiego oporu na tym aucie to nie będzie przecież, żeby śruby ścięło...
    Solidne śruby to jakieś z gwintem metrycznym M8 i w gorę a nie np cienkie blachowkręty ... to miałem na myśli.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Skleić może się da ale pomalowac to już na bank nie. To je amalinum

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    @jajmar
    No ja myślałem w tych 10 miejscach co jest pokazane na rysunku zrobić śruby, tylko metryczne M6, bo M8 na taki przekrój (20 mm x 30 mmm) to myślałem, że może być za duża śruba i za bardzo osłabi profil. Poza tymi dziesięcioma śrubami wszystkie połączenia (również te skręcane śrubami) skleić dobrym klejem.

    Napisz proszę co uważasz o takim połączeniu, czy wygląda Ci przyzwoicie?
    Dodatkowo wszystkie te cieńsze profile będą połączone po obwodzie deskami o przekroju 1" x 50 mm, więc nie ma obawy, że jakiś jeden profil się odklei i odpadnie.

    Link do zdjęcia, bo nie wiem czy się załączy poprzez formatkę forum - https://zapodaj.net/62e8484127215.jpg.html


  8. #8

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że będziesz jeździł po innych ulicach niż ja.

    Takie konstrukcje powinni robić profesjonaliści i powinny być certyfikowane pod względem bezpieczeństwa w razie wypadku, dachowania, etc...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pochwalony Zobacz post
    @jajmar
    No ja myślałem w tych 10 miejscach co jest pokazane na rysunku zrobić śruby, tylko metryczne M6, bo M8 na taki przekrój (20 mm x 30 mmm) to myślałem, że może być za duża śruba i za bardzo osłabi profil. Poza tymi dziesięcioma śrubami wszystkie połączenia (również te skręcane śrubami) skleić dobrym klejem.

    Napisz proszę co uważasz o takim połączeniu, czy wygląda Ci przyzwoicie?
    Dodatkowo wszystkie te cieńsze profile będą połączone po obwodzie deskami o przekroju 1" x 50 mm, więc nie ma obawy, że jakiś jeden profil się odklei i odpadnie.

    Link do zdjęcia, bo nie wiem czy się załączy poprzez formatkę forum - https://zapodaj.net/62e8484127215.jpg.html

    Nie wygląda to przyzwoicie, wygląda na partyzantkę, pół biedy jakbyś to zrobił dla ruchu po swoim polu ale nie na drogi publiczne.

    Z ciekawości kilka pytań.
    1. Co na tym bagażniku planujesz wozić? Ile kg.
    2. Dlaczego w tych 10 punktach zazanczonych profile możesz przewiercić a w pozostałych tak samo narysowanych nie bo za duża dziura? Info, otwór moze być 1,5d od krawędzi dla M8 masz otwór fi9 1,5x9= 13,5 jak położysz profil na "30" masz po 15 mm na strone. Dla tych co się zaraz przyczepią wiem że to wytyczna dla blach nie kształtowników.
    3.Czemu tego nie pospawasz? I po co listwy drewniane?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pochwalony

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    28-160
    Posty
    37

    Domyślnie

    1. To jest konstrukcja drewniana. Niestety nie znam wagi, bo dopiero będziemy poprawiał całość i przerabiać. Zaczynamy od dziobu i dachu. Poniżej zdjęcia.
    https://zapodaj.net/1301a95b0b275.jpg.html
    https://zapodaj.net/79c0b3f8a69fa.jpg.html
    https://zapodaj.net/5ac0b0bd1f2ae.jpg.html
    2. Chciałem tylko w tych 10 punktach a w pozostałych nie, żeby nie osłabiać przekroju tych mniejszych kształtowników. Jak ma być otwór 1,5d od krawędzi, to w przypadku tego mniejszego kształtownika każda śruba będzie za dużo. I nie chciałem kłaść tego mniejszego na szerszym boku, żeby lepiej pracował na zginanie, jak widać ze względu na charakter tej konstrukcji.
    3. Nie pospawam, bo to aluminium i nie wiem jak by to pospawać. Deski drewniane na około są potrzebne, aby mocować do nich dekoracje.
    A może to wszystko posklejam tylko samym klejem, żeby się trzymało a potem jak już wszystko będzie ułożone tak, jak powinno, to całą konstrukcję zanieść właśnie do spawania? Jak uważasz?
    Ostatnio edytowane przez Pochwalony ; 02-09-2019 o 14:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony