dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Okna: czy rolety zewnętrzne montować z oknem czy lepiej nie

    jak przystało na kulę u nogi - nie ułatwiam życia i marudzę..
    Uparłam się na rolety zewnętrzne montowane od razu z oknem, bo bardziej mi się podobają, niż te wystające... montowane osobno...
    Cóż z tego - murarze twierdzą że to taaaaki problem: bo pustaki nie będą im pasowały - trzeba je będzie ciąć, bo będzie trzeba jakoś potem ocieplić kasetę z roletą, bo potem roleta "pracuje" przy zamykaniu z całym oknem - czyli jednym słowem - NIE..
    Mam się zatem zdecydować na ładne rolety montowane po wstawieniu okien...
    mam przestać się upierać przy swoim?? czy murarze mają rację??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witaj...
    Czekałam z niecierpliwością na Twój post – zaintrygował mnie Twój nick- jest niesamowity
    Co do rolet – ja zdecydowałam o tym na etapie projektu – rolety miały być razem z oknami by nie było widać raczej wątpliwej urody skrzynek ... Nie wiem, czy murarze mają rację co do technicznej strony – jak dla mnie od wizualnej - lepiej jak są schowane.

    Pozdrawiam i życzę jak najmniejszych obciążeń... by mężowi zbytnio nie wadzić

  3. #3

    Domyślnie

    ja niestety mam osobne i bardzo mi sie nie podobają.
    Jesli masz w projekcie odpowiednio wyzsze otwory okienne to nie słuchaj murarzy i postaw na swoim.
    Rolety razem z oknem wygladają dużo dużo ładniej, bo wogóle nie wygladają, tzn ich nie widać jak sa podniesione.
    Co do aspektów technicznych, to nie sadze, zeby murarze mieli choć trochę racji, zreszta napewno za chwile pojawi się tu wiele wpisów od naszych forumowych specjalistów obalajacych teorie twoich murarzy. No chyba ze sie myle i sa jakies przeciwskazania do stosowania tych rolet.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie sluchaj tych leni i lobuzow. To zebyschowac kasete od rolety, to naprawde zaden problem. A wykonawcy zawsze tak kombinuja, zeby miej jak najmniej roboty. Kasety z roletami sa zazwyczaj nieco ocieplone, a poza tym to nie ma znaczenia, poniewaz z kasety bedzie i tak uciekac cieple powietrze przez szczeline, ktora sama roleta z tej kasety sie wysuwa. Nie napisalas tylko jaka masz sciane, tzn jednowartswowa, czy dwuwarstwowa ocieplana. W pierwszym wypadku trzeba zrobic nieco wyzszy otwor, tak by sie kaseta zmiescila i nie ma tu zadnej filozofii, tyle tylko, ze trzeba bedzie potem tu nakleic pas styropianu aby wyrownac to z licem muru. W przypadku scciany dwuwarstwowej to i tak i tak zakryje to ocieplenie. Uprzyj sie przy schowanych kasetach i nie odpuszczaj!!!!!!
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    znam jedną taka kule ....
    moja zona kochana zdecydowała się na rolety po wybydowaniu i zamknięciu stanu surowego... teraz mam problem jak schowac skrzynki

    więc do rzeczy:
    w wiekszości okien skrzynki będą schowane w ociepleniu ... musze dac ok 17 cm styropianu. przy okanch tarasowych skrzynka będzie chowana w podbitce z rewizja od dołu ( SKS ma taki system i Heroal chyba również)

    troszke będzie to kosztowało ...ale czego sie nie robi dla naszych żon
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    Ja nawet przez moment się nie zastanawiałam, moi rodzice mają rolety nakładane na okna i mnie sie to nie podoba. U mnie są więc montowane razem z oknem, z zewnątrz rzeczywiście nic nie widać. Na rolecie jest ocieplenie (ściana dwuwarstwowa).

    No i od kiedy to murarze mają decydować, jak będzie wyglądał Twój dom??? Nic leniom nie będzie jak praca zajmie im parę minut więcej

  7. #7

    Domyślnie

    Są cztery rozwiązania:
    Alu - skrzynka na mur od zewnątrz( choć widziałem też sytuacje, gdy była w środku pomieszczenia ), prowadnice na murze wzdłuż krawędzi otworu okiennego - najstarszy i mający wiele minusów system
    RKS - skrzynka w nadprzożu, zupełnie zabudowana - to trzeba przewidzieć w momencie stawiania ścian.
    Integro - skrzynka od zewnątrz okna pod belką nadprożową, prowadnice przykręcane do ościeżnicy
    zlicowane PCW - skręcane z oknem i montowane jako całość, prowadnice przykręcane są do ościeżnicy od zewnątrz. Okno jest wtedy obniżone o wysokość skrzynki ( 16,2 przy otworach do 150 cm wys. i 19,7cm pow. 150 cm. wysokości zestawu okno + skrzynka.)
    Wybór należy do Ciebie. ( a nie do montażysty)
    Pozdrawiam!
    pokar

  8. #8

    Domyślnie

    Razem z oknem to montuje się tylko pionowe prowadnice rolet - które wówczas trudniej sforsować włamywaczowi.
    Takie prowadnice przykręcane są do bocznych powierzchni ościeżnic okien.
    Można też przykręcić prowadnice do zamontowanych już okien, ale łatwiej je wyrwać.
    Są to dwa różne typy prowadnic.
    To o czym Kula piszesz - to system z rolokasetami wmontowanymi w czasie wznoszenia murów.

  9. #9

    Domyślnie

    WITAJ

    Nie daj się zwariować i każ im robić jak Ty chcesz. To nie jest żaden problem tylko niewiedza Twoich "fachowców". Moi też nie przyznali się, że nie wiedzą co i jak i w efekcie zniszczyli mi jednego RKS-a , tego n
    ajwiększego -3 m. Oczywiście musieli odkupić. Pozdrawiam,powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony