Cześć wszystkim, zakładam nowy temat ponieważ nie potrafiłem znaleźć nic co by odpowiedziało na moje pytanie.
Otóż sprawa wygląda tak.
Chcę kupić własną nieruchomość, na początku myślałem cały czas o mieszkaniu, ale od niedawna myślę o budowie domu. Zachęciło mnie do tego mnóstwo ofert o domach prefabrykowanych itp, które oferują wybudowanie domu w bardzo niskiej cenie. Z moich wyliczeń wynika, że na mieszkanie plus jego remont musiałbym wydać coś koło 250-280 tysięcy. Na dom, ziemię i wykończenie kuchni, łazienki i salonu (resztę robiłbym z czasem) wydałbym 300-320 tysięcy (oczywiście dalej według moich być może naiwnych obliczeń). Teraz dochodzi kwestia rachunków i czynszu. Oczywiście przewiduję wydać na rachunki w domu więcej niż w mieszkaniu, ale jest jeszcze kwestia czynszu, którego mając dom, nie trzeba płacić. Dzięki temu kiedy już spłacę kredyt, czyli pewnie za jakieś 30 lat, zostaną mi do płacenia już tylko rachunki, nie będę musiał martwić się czynszem, tak jak w przypadku mieszkania. To wszystko doprowadziło mnie do stwierdzenia, że przez cały ten czas, jaki będę mieszkał w mieszkaniu lub domu, prawdopodobnie mniej zapłacę za wybudowanie tego domu.
A nawet, jeśli zapłaciłbym nawet trochę więcej za dom, to jednak kwestia posiadania własnego domu, działki, wypuszczenia psa samego na dwór i wypicie kawki przed domem w niedzielny poranek, jest zbyt idealna, żeby zrezygnować z myśli o domu.
Tylko teraz chciałbym wiedzieć, czy w ogóle jest sens budować dom w takiej cenie, z gwarancją na 50 lat, czy jednak jego materiały są dość badziewne i koniec końców będę tego bardzo żałował?
Tutaj podaję link do domu: http://domyzamniejniz100tys.pl/domy/...udhH_Htiaehb-0
Wszystko jest rozpisane w zakładce "Stan Deweloperski Rozszerzony"
Wiem, że jest bardzo mały i pewnie większość z Was powie, że nie ma sensu budować domu mniejszego niż 200m2 itd. Jednak dla mnie jest to kwestia, kupienia mieszkania ok 50-60m2, lub domu o takiej samej powierzchni, ale jednak z wieloma udogodnieniami o których pisałem wcześniej.
Chyba wszystkie najważniejsze informacje podałem, będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek poradę