dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie izolacja szczytu nad poddaszem użytkowym

    Cześć,

    Podczas budowy domu i wykańczania ociepliłem skosy oraz sufit podwieszany wełną.
    Zachowana ciągłość izolacji.
    Teraz zastanawiam się czy na samym szczycie nie położyć dodatkowo chociaż jednej warstwy wełny 20cm.
    Tylko nie wiem czy naprawdę ma to sens i da wymierne efekty ?
    Ktoś może to sprawdzał, liczył dokładnie albo zna ten temat z własnego doświadczenia ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    No to własnie o skosach piszę.
    Może się nieprecyzyjnie wyraziłem.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Generalnie głównie powinniśmy skupiać się na izolacji po obrysie pomieszczeń ogrzewanych czyli najczęściej po tzw. trapezie.Nie dogrzewasz wówczas niepotrzebnie pomieszczenia nieużytkowego stryszku.
    Dodatkowo jeżeli w pomieszczeniu stryszku chciałbyś mieć wyższe temp zimą niż na zewnątrz lub niższe latem to zasadne jest dołożenie izolacji chociaż między krokwiami.
    Dodatkowo izolacja między krokwiami tego stryszku przyczyni się poniekąd do polepszenia parametrów termicznych poddasza.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wraca do tematu. W projekcie nie miałem opisanego tego szczegółu dlatego teraz zacząłem rzeźbić Póki co szczyty są nie wykończone, czekają na więźbę. Murarz miał zamysł uzupełnić "zęby" na szczytach pustakami i zrównać je z górną częścią krokiew robią cienki wieniec. Rozmawiałem wczoraj w projektantem i powiedział, że wienic jest zbędny (ze względu wielkość ściany szczytowej) ale izolacje jak najbardziej trzeba położyć. Pytanie jak ważny jest to elementy izolacji z skali całego budynku (jak dużym jest to mostek termiczny) i ile tej izolacji musi się tam znaleść?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wraca do tematu. W projekcie nie miałem opisanego tego szczegółu dlatego teraz zacząłem rzeźbić Póki co szczyty są nie wykończone, czekają na więźbę. Murarz miał zamysł uzupełnić "zęby" na szczytach pustakami i zrównać je z górną częścią krokiew robią cienki wieniec. Rozmawiałem wczoraj w projektantem i powiedział, że wienic jest zbędny (ze względu wielkość ściany szczytowej) ale izolacje jak najbardziej trzeba położyć. Pytanie jak ważny jest to elementy izolacji z skali całego budynku (jak dużym jest to mostek termiczny) i ile tej izolacji musi się tam znaleść?
    mostek termiczny będzie i to spory . Chciałem jeszcze jednak dopytac bo piszac o izolacji szczytu masz na myśli całą ścianę szczytową czy może izolacje ściany szczytowej na jej grubości przy okazji izolacji dachu.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony