dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Na budowie praca wre, chciałabym jeszcze w tym roku wstawić okna i sukcesywnie wykańczać wnętrze, ale każdy mi to odradza, a że dom musi odstać, pooddychać.
    Czy to prawda, że nie można wprowadzać się do świeżo wybudowanego domu, tylko pozwolić mu postać ze trzy miesiące?
    Nie chcę już dłużej czekać i słuchać sąsiadów zza ściany.


  2. #2

    Domyślnie

    Zależy na jakim etapie wykończenia jesteś, np podłogę można położyć dopiero na wysezonowanej wylewce (są mierniki wilgotniści - maja je parkieciarze) - inaczej jest duża szansa że np. panele zapleśnieją. Duża ilość wilgoci bywa, że szkodzi drewnianym oknom itd... itp...
    Ale jak trzeba, to ze wszystkim można jakiś się uporać,
    Finiszant

  3. #3

    Domyślnie

    Ja robię przerwę - do lutego.
    B

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    To wszystko zależy jeszcze od technologii. Do domku drewnianego mozna się wprowadzać prawie natychmiast.
    Systemy tradycyjne maja duzo wilgoci technologicznej, z która należy coś zrobić. Moim sąsiedzi w trzy miesiące zbudowali dom z keramzytu i wprowadzili się. Suszenie domu i wilgoć mieli przez 6 miesięcy, po tym czasie się ustabilizowało.
    Ja zrobiłem tynki i posadzkę - teraz czekam na następny sezon. Juz jestem zadowolony - nie wyobrażam sobie suszenia tynków (gipsowe) przy zamontowanych oknach. A tak przez 1,5 miesiąca naprawde sporo wyschło.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja sobie nie tylko wyobrazam suszenie tynkow i wylewek przy zamontowanych oknach ale nawet to realizuje Wystarczy zostawic np. uchylone okna polaciowe (maja blokady uniemozliwiajace ich otwarcie z zewnatrz) i czasowe wietrzenie calego domu poprzez otwarcie wszystkich okien. Tynki schna az milo a wylewka prawie w ogole sie nie przejmuje - beton na wylewke jest polsuchy i ma bardzo malo wody. Wiecej wody mialem jak komus przewrocilo sie wiadro z woda.. Co do generalnej tezy - sadze ze dom jednak powinien nieco osiasc zanim wykonczy sie wszystko i najlepiej budowac 2-3 sezony. Ja sciany stawialem w zeszlym roku a w tym robie wykonczenia. Dzieki temu wszystko ladnie sie poukladalo i osiadlo.

    D.

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś wprowadziłem sie do nowo oddanego bloku. Po kilku tygodniach zabrałem się za trzepanie dywanu; zwijam go, a tam... grzyb!
    Problemy zniknęły po pierwszym sezonie grzewczym

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Wszystko to sprawa czasu i pieniędzy. Systemy suchej zabudowy umożliwiają wykończenie wnętrza z praktycznie zerowym użyciem wody. Woda w ścianach i stropach (technologiczna?). Chyba nie prawda. Strop pielęgnuje się (beton) około 14 dni. Ile może trwać procesy chemiczne wiążące cement w betonie?? Im dłużej tym mniej trzeba wody. Praktycznie proces się stabilizuje. Istniejąca woda do "odparowania" bez uszczerbku dla konstrukcji (ściany , stropy). Dwa miesiące? Tynki (mokre) , wylewki (mokre) dostarczą wodę. Przyjdzie - przejdzie - wyschnie. Tylko nie "szokowo" z ilością.
    Ja osobiście myślę ( i wykonywaliśmy) prace wykończeniowe w odstępie 2 miesięcy od pełnego "zamknięcia" stanu surowego. Te dwa miesiące to zazwyczaj instalcje elektryczne , sanitarne , grzewcze , a potem z rozsądkiem i głową.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mi praca opóźnia budowę, ale dzięki temu mam też trochę czasu na drobne zmiany i przemyślenie kolejnych etapów. Dom już w zasadzie mi osiadł (stoi 2 sezon), a więźba się uleżała. Nie zapomnij o tych dwóch plusach powolnego budowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony