dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    nie chce mieć sopli w nosie jak będę siedział w salonie.. a tak na poważnie tak jak wspomniałem wcześniej laik taki jak ja nie do końca potrafi zrozumieć co w rzeczywistości da mu dołożenie 2 tyś do większego oporu. Będzie cieplej... rachunki teoretycznie powinny być niższe? Pewnie jedno i drugie..
    Co masz w projekcie? Ja mam napisane - wełna taka i taka o takiej lambdzie i takiej grubości, Współczynnik przenikania ciepła tej przegrody 0,11 W/(m2'K)
    Mój KB, który zbiera wszystkie naklejki z materiałów mówi - tego się trzeba trzymać, bo jak zachce ci się dofinansowania i przyjdą robić audyt, to nie możesz mieć gorszych współczynników niż w projekcie.
    Mam też projektowe ozc pod te konkretne materiały izolacyjne jak i mam ozc liczone pod te, które zastosowałem.
    Sumaryczna strata ciepła OZC z projektu - 5015 W vs 3229 W policzone OZC na zakupionych cieplejszych materiałach.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak wygląda ta naturalna droga wilgoci przez folie paroizolacyjna?
    Zakładając, że jakimś sposobem tam się dostanie, to czemu kumuluje się przez lata, zamiast ulotnić przez wentylację poddasza i membranę?




    Przeczytaj temat wątku w którym piszesz i odpowiedz sobie na pytanie, jakie znaczenie ma układ dachu?
    Normalnie wygląda. Paroizolacja nie blokuje przenikania pary wodnej tylko je spowalnia, I tak ma by prawidłowo. A z tym uwalnianiem, zwłaszcza od strony północnej i jak zwykle źle wykonanymi cyrkulacjami powietrza to już mocno różnie bywa.
    A układ dachu, dla waty musi by maksymalnie prosty i regularny. Watą rozprężną to sobie można napcha ramiona w marynarce ale rzeczywista izolacja z niej jest iluzoryczna ze względu na brak oporu konwekcyjnego.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Normalnie wygląda. Paroizolacja nie blokuje przenikania pary wodnej tylko je spowalnia, I tak ma by prawidłowo. A z tym uwalnianiem, zwłaszcza od strony północnej i jak zwykle źle wykonanymi cyrkulacjami powietrza to już mocno różnie bywa.
    A układ dachu, dla waty musi by maksymalnie prosty i regularny. Watą rozprężną to sobie można napcha ramiona w marynarce ale rzeczywista izolacja z niej jest iluzoryczna ze względu na brak oporu konwekcyjnego.
    W ktorym poscie bedzie o super zaletach piany poliuretanowej?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Normalnie wygląda. Paroizolacja nie blokuje przenikania pary wodnej tylko je spowalnia, I tak ma by prawidłowo. A z tym uwalnianiem, zwłaszcza od strony północnej i jak zwykle źle wykonanymi cyrkulacjami powietrza to już mocno różnie bywa.
    U mnie zatrzymuje. Tu akurat styropian, ale na wełnie działa tak samo.




    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    A układ dachu, dla waty musi by maksymalnie prosty i regularny. Watą rozprężną to sobie można napcha ramiona w marynarce ale rzeczywista izolacja z niej jest iluzoryczna ze względu na brak oporu konwekcyjnego.
    Jakie ma znaczenie układ dachu, jak wełna leży sobie na stropie?
    Od oporu konwekcyjnego to mam paroizolacje pod i membranę na wełnie. U mnie akurat to wszystko leży na stropie monolitycznym - ale jak jest tak, jak w temacie (czyli wełna leży na stropie drewnianym) to już nie robi różnicy.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Po wyrobieniu całej palety pamiętam jak wygląda i jaka jest w dotyku użyta na mój strych UP032. W łatwo dostępnym miejscu mam "kostkę" wełny, aby łatwo porównać lub pokazać znajomym jako dowód w dyskusji. Będąc w marketach niekiedy dotykam co tam leży na paletach, porównanie jest oczywiste...

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja do tego wszystkiego jeszcze wspomnę o jakości wykonania.... bo raczej to ciężko później poprawić
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Paroizolacja od spodu i zachować grubość i ciągłość wełny, więc zbyt oszczędne wykorzystanie kawałeczków wełny to chyba nie jest najlepszy pomysł. I chyba najważniejsze to nie dopuścić żadnej menażerii do buszowania w ociepleniu. Jedna wizyta królewej ekwilibrystyki to początek dewastacji strychu i ocieplenia. Potrafią odgiąć obróbke z cienkiej blachy lub unieść całkiem sporą dachówkę. Jedyny sposób to fotel, latarka i polar, siedzisz aż zaobserwujesz którędy wchodzi królowa i królewiątka. Nawet jeśli jedną zneutralizujesz, to następne po zapachu będą lazły. Koniec OT.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 07-09-2019 o 01:27 Powód: dubel

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Miałem rolkę tej wełny ze składu budowlanego. Powiem Ci że wolałem dopłacić i wysypać na 120 m2 30 cm celulozy. Wyszło trochę drożej aniżeli wełną. Za nic bym tego sam nie układał... ciągła się, rwała, źle się ją cięło.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    nie chce mieć sopli w nosie jak będę siedział w salonie.. a tak na poważnie tak jak wspomniałem wcześniej laik taki jak ja nie do końca potrafi zrozumieć co w rzeczywistości da mu dołożenie 2 tyś do większego oporu. Będzie cieplej... rachunki teoretycznie powinny być niższe? Pewnie jedno i drugie..
    Generalnie im wyższy opór cieplny izolacji tym mniejsze straty ciepła. Oznacza to że do ogrzania danego pomieszczenia do temp. załóżmy 22 stopni zuzyjesz mniej energii czyli tak jak myślisz rachunki za ogrzewanie będą niższe.
    Niezaleznie czy użyjesz 15cm czy 30cm wełny jesteś w stanie dogrzać dane pomieszczenie do konkretnej temperatury ,tylko pozostaje kwestia ile energii zużyjesz aby to pomieszczenie dogrzać. Dlatego tez zastosowanie większej grubości izolacji czy wełny o niższym współczynniku daje wyższy opór cieplny przegrody co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.
    Możesz również rozważyć przy stropie nieużytkowym usypanie granulatu GRANROCK SUPER . Szybki i łatwy montaż . Dobre parametry termiczne.
    www.rockwool.pl/produkty/granrock-super
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Koledzy, dzięki wielkie za rozwinięcie tematu i wiele cennych informacji. Do wyboru zostały m jużi właściwie dwa modele "U" złota lub platynowa. W zależności od tego jaką cenę uda mi się ostatecznie wynegocjować padnie na jeden lub drugi wariant. Przez chwilę interesowałem się tematem granulatu, ale w okolicy niestety nie znajdę profesjonalisty, który by się podjął i prawidłowo wykonał robotę. Myślę, że temat jest zbyt poważny aby powierzać to Panu Staszkowi z facebook`a.

    U mnie schemat ocieplenia będzie wyglądał dość klasycznie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	434436

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    Miałem rolkę tej wełny ze składu budowlanego. Powiem Ci że wolałem dopłacić i wysypać na 120 m2 30 cm celulozy. Wyszło trochę drożej aniżeli wełną. Za nic bym tego sam nie układał... ciągła się, rwała, źle się ją cięło.

    Jeśli się rwała to jakiś wyrób wełnopodobny.
    Kiedyś pisałem:
    Wymiar markowego wyrobu jest znany, L,S,H=15. Wymiar między krokwiami znałem, na taki wymiar przycinałem opakowanie, układałem na kierunku, rozcinałem folię (tworzącą walca) i samo się rozwijało. Bez trzepania rozprężone na ponad 15cm. Filozofia żadna, lecz surowiec musi być extra.
    Jeśli surowiec wyglada jak waciki wyjęte ze zlewu, to takie cóś omijam z daleka. Tak często wygląda i potem zdegustowani nabywcy wieszają psy na technologii.
    Tanie a dobre to tylko tandetne hasło wyborcze.
    Kto był w kinie, ten wie

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    koledzy aby nie pozostawiać tematu bez zakończenia - zamówiona została Isover supermata 15cm 0.033 w cenie 27zł/m (umnie wyszło jakieś 60 rolek). Kilku montażystów z którymi miałem okazję rozmawiać wskazywało jaką tą "lepszą, nie opadającą" wełnę skalną np. Rookwool, ale skład nie miał możliwości jej sprowadzenia w jakimś rozsądnym terminie. W międzyczasie pojawił się ponownie temat Ursy Home bo u zielonych pojawiła się w promocji za 24zł + rabat i byłbym delikatnie 1500zł do przodu. Lasowanie mózgu przez setki opinii, fora wzięło jednak górę i będę jednym z tych co przepłacił.

    P.S zapach URSY jest naprawdę przykry - pan na zielona zapewniał, że wszystkie tak capią.. wilgoć.. przejdzie bokiem i ileś tam jeszcze teorii.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    i będę jednym z tych co przepłacił.
    tu się zgodzę: https://platformaizolacji.pl/poddasz...sc_welny-50_mm
    za ok 28 zł/m2 miałbyś 10+15 tej wełny. W płytach super układa się między krowie, naprawdę nie wymaga sznurkowania.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony