dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Do jakiej wysokości ocieplać ściany?

    Wczoraj ekipa rozpoczęła ocieplanie domu.
    Dom - kostka z dachem kopertowym. Parter, piętro i strych.
    Strych będzie raczej nieużytkowy. Na strychu ocieplona będzie podłoga i ściana kolankowa.
    Pytanie: dokąd, z zewnątrz, należy doprowadzić ocieplenie? Do podbitki czy może należy skuć podbitkę i ocieplić od zewnątrz ścianę kolankową, wejść ze styropianem na murłatę i połączyć ocieplenie z tym na ścianie kolankowej od wewnątrz strychu?
    Wg ekipy ocieplającej, jeśli strych będzie nieużytkowy to wystarczy od środka ocieplić podłogę strychu i ścianę kolankową, a od zewnątrz dojechać styropianem do podbitki. Wg nich, podbitkę należałoby skuć i wyjść ze styropianem na ścianę kolankową tylko w przypadku gdyby ocieplany był dach.
    Co o tym sądzicie? Dobrze mówią czy, jak wywnioskowałem z rozmowy, nie chce im się dokładać dodatkowej roboty bo "trzeba by skuć starą podbitkę, podnieść dach, żeby dało się dojść ze styropianem do murłaty, zrobić nową podbitkę itd.

  2. #2
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zależy, jak bardzo walczysz o energooszczędność. Ideał, to docieplenie ściany od zewnątrz, od góry i od wewnątrz.
    Pytanie, na jakiej wysokości masz podbitkę i z czego ściana? Jak z suporka - to ma lambdę tylko ze 3x gorszą od styropianu. Więc na ścianie szczytowej bym sobie odpuścił demolkę podbitki. Jak od górnej krawędzi stropu do podbitki jest ze 30cm to też bym odpuścił - jak mniej, to bym się zastanawiał.

    Podnoszenie dachu nie jest potrzebne, żeby dojechać styropianem do samej góry.

  3. #3

    Domyślnie

    Podbitka jest na wysokości 8 m. Ściana dwuwarstwowa, cegła + pustak pgs. Wysokość ściany kolankowej 1,05 m.

  4. #4
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Podbitka jest na wysokości 8 m. Ściana dwuwarstwowa, cegła + pustak pgs. Wysokość ściany kolankowej 1,05 m.
    Chodziło mi, na jakiej wysokości względem stropu. Czyli na jaką wysokość ponad strop możesz ocieplić ścianę kolankową bez demolowania podbitki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chodziło mi, na jakiej wysokości względem stropu. Czyli na jaką wysokość ponad strop możesz ocieplić ścianę kolankową bez demolowania podbitki.
    Ok, już załapałem
    Podbitka jest mniej więcej 0,9 m powyżej stropu

  6. #6
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Ok, już załapałem
    Podbitka jest mniej więcej 0,9 m powyżej stropu
    To bym nie walczył z podbitką i dojechał izolacja z zewnątrz tylko do niej.
    Od wewnątrz też nie ma sensu w tej sytuacji ocieplać wyżej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony