dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie puszki elektryczne do ścian o grubości 80mm

    Witam kolegów. Mam problem związany z głębokością oraz rodzajem puszek elektrycznych, które mogę osadzic w ścianie.

    Otóż ściana ma grubości 80mm. I tutaj moje pytanie.

    Czy w takiej ścianie możliwe jest (bezpieczne dla sciany) osadzenie puszki elektrycznej o głębokości 60mm? Zależy mi na puszcze głębokiej na 60mm, gdyż puszka o głębokości 40mm jest mniej wygodna podczas montażu przewodów/kabli do gniazda.

    Czy po wykonaniu tak głębokiego otworu w stosunku do grubości sciany nie będę miał problemów, np. pękanie sciany itp ? Jest to zwykła ściana wewnątrz mieszkania oddzielająca dwa pokoje.

    I drugie pytanko. Czy w ścianie o grubości 80mm możliwy jest montaż kanału maskujacego przewody tv (kanał wentylacyjny o głębokości 60mm plus zakończenia góra i dół pod kątem 90°)?

    Czy jedyna opcja jaka pozostaje to osobno każdy z przewodów prowadzony w peszlu (hdmi, Ethernet, sat itp.), a potem montaż puszek i gniazd na wysokości, na której będzie zamontowany tv?

    Chyba że koledzy mają inny patent na ukrywanie wiązki kablowej w ścianie ?

    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdro.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Mnie się zdarzało nawet założyć puszkę 60mm w ścianie 65mm, tak więc nie widzę przeszkód. Kanału też bym się nie bał założyć, tylko na kanał bym dał siatkę pod tynk.

    Może ktoś ma inne doswiadczenia ale napisz z czego jest ta ściana i 80mm to jest z tynkiem czy bez tynku. "zwykła ściana wewnątrz mieszkania oddzielająca dwa pokoje", to nic nie mówi.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  3. #3

    Domyślnie

    Daj siatkę z drugiej strony strony ściany pod tynk. Powinno być ok.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    Mnie się zdarzało nawet założyć puszkę 60mm w ścianie 65mm, tak więc nie widzę przeszkód. Kanału też bym się nie bał założyć, tylko na kanał bym dał siatkę pod tynk.

    Może ktoś ma inne doswiadczenia ale napisz z czego jest ta ściana i 80mm to jest z tynkiem czy bez tynku. "zwykła ściana wewnątrz mieszkania oddzielająca dwa pokoje", to nic nie mówi.
    Zwykła ściana, czyli Ytong Sorry za mało konkretne określenie. Ściana z tynkiem (III kategoria) bez gładzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za Pomoc Koledzy. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony