dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 134
  1. #61

    Domyślnie

    Ja cały czas czekam na dane itp.
    Nie sądzę abyś dostał bana za zamieszczenie zdjęć pompy i jej bebechów oraz danych technicznych nie raz tu ludzie takie rzeczy robią
    A za obrażanie ludzi i swój agresywny język to już powinieneś.
    Jak tak się boisz to wyslij mi na priv ja wszystko powrzucam i bana nie dostanę.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Musisz jedno wiedzieć : Kotłownia to pomieszczenie gdzie jest piec na paliwo stałe.
    Tam gdzie jest PC to MASZYNOWNIA ewentualnie Sterownia. Co do wyglądu- to wybacz lecz płacąc naście tys. ma to WYGLĄDAĆ niezależnie jakie to pomieszczenie.
    Co do słów jakie napisał codix to też mam swoje podejrzenia że ÓW gość ma parę kont. Nie znaczy to że jestem przeciwnikiem co do wyboru marki PC. Nawet tej co ten naciągacz poleca. Nie przeczę że jest zła. kieruję się własnymi zasadami co do wyboru. Powiedz ilu użytkowników jest na forum którzy posiadają ową pompę.
    Co do DZ pod pompę czy to jest dobrze zrobione pokażą ci lata eksploatacji ( przynajmniej 3-4 lata)
    Jak zwykle...
    O kotłach elektrycznych czy gazowych nigdy nie słyszał...
    Przywykłem do takich idiotyzmów i już nie zawsze chce mi się polemizować.
    Nie ma sensu...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja cały czas czekam na dane itp.
    Nie sądzę abyś dostał bana za zamieszczenie zdjęć pompy i jej bebechów oraz danych technicznych nie raz tu ludzie takie rzeczy robią
    A za obrażanie ludzi i swój agresywny język to już powinieneś.
    Jak tak się boisz to wyslij mi na priv ja wszystko powrzucam i bana nie dostanę.
    O jakieś lęki to chyba trudno mnie posądzić.
    A co do reszty - poszukam konkretów, bo bajek i marketingu bez pokrycia szerzył nie będę.
    Ok?

    Poszukaj certyfikatu, ze nie jesteś... np. krokodylem!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ale przecie ja nic nie promuje ! Nie jestem w żaden sposób związany z firmą ,forum traktuję głównie jako żródło informacji i wymianę doświadczeń .
    Jestem absolutnie przekonany że wyjdzie mi to na dobre ,dwóch moich znajomych buduję się bez zaangażowania ze swojej strony w wiedze i zdaje na wykonawców ,skutki bywają różne.Brat wywalił w chałupę masę pieniędzy z mizernym skutkiem ,ale ,,ładna jest''.
    Cała sztuka polega na tym ,aby z tego całego rozgardiaszu na forum ,umieć szukać informacji i słuchać ludzi mądrych!

  5. #65

    Domyślnie

    A do dzisiaj myślałem że tylko wiarę można rozwijać przez wiarę, a tu okazuję się że i pompy ciepła Konceptusa również działają na tej zasadzie.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  6. #66

    Domyślnie

    A wystarczyło, że ktoś poprosił o zdjęcia lub dokumentację słynnych pomp Konceptusa
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  7. #67

    Domyślnie

    I nie chodzi tu o jakieś złe intencje.Ot zwykła ciekawość żeby porównać ze swoją.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  8. #68

    Domyślnie

    Jeśli na forum jest osoba która tam działa, to w czym jest problem. Przecież to chyba nie są informacje poufne, zamiast robić fochy mogła by się podzielić informacjami.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Musisz jedno wiedzieć : Kotłownia to pomieszczenie gdzie jest piec na paliwo stałe
    Piece na paliwa stałe to ja widuję w piekarniach lub pizzeriach.
    Nie wiem, czy ktokolwiek (poza osobami, które świadomie montują) chciałby instalować w domu PIEC na paliwo stałe.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ty dalej nie kumasz w czym rzecz ,chodzi o to ze na obudowie czy w katalogu czy na fakturze mozna sobie napisać ze jest to pompa np.10kw i nikt takiego producenta nie ukarze bo w jakims tam zakresie pracy np.gdy dolne zrodlo bedzie mialo niewiem plus 15 ta pompa osiagnie 10kw a jak bedzie mialo temperature 10st to rownie dobrze ta pompa moze przestac grzac albo dawac 1kw i zaden sąd nic mu nie zrobi
    Ale jak masz od producenta pismo z deklarowanymi parametrami dla różnych sytuacji(nie mylic tu z jakas ulotka lub katalogiem)to sytuacja sie zmienia.
    Jak możesz miec gwarancje na wszystko i prawidlowe dzialanie jak sam wykonujesz dolne zródło w razie czego cala wina zostanie zrzucona na Ciebie.
    Jak masz takie podejscie do tematu że nawet jakby Ci zalożyli słabszą pompę to też by Ci starczyła to ja juz wiem że napewno bedziesz zadowolonym klijentem.
    Sprawnosci też nie bedziesz miał jak sprawdzic wiec jak bedzie grzala z copem 3 zamiast 5 to tez bedziesz zadowolony aby bylo cieplo i nie zadrogo
    Demonizujesz.
    Domyślam się wynika to z nieznajomości fizyki (procesów) z jakich korzysta PC.
    Nie jest tak, że da się wyprodukować pompę uniwersalną o bardzo szerokim zakresie modulacji.
    Konceptus wykorzystuje proste układy, bez zawansowanej elektroniki.
    Więcej uwagi przywiązują na dopasowaniu pompy do dolnego źródła ciepła i domu.
    Podejrzewam, że dzięki temu osiągają całkiem niezłe wyniki.
    Być może w skali sezonu wypadają lepiej niż PC z importu, która jest zoptymalizowana najczęściej pod cały rynek europejski - tego się dowiemy, gdy klienci Konceptusa zaczną się tutaj chwalić kosztami ogrzewania.

    Poświęć czas i przyglądnij się dokumentacji importowanych urządzeń.
    Parametry tych pomp są podawane w oparciu o normę, by łatwo je było porównać.
    Sam dojdziesz do wniosku, że produkty oparte o analogiczne rozwiązania układu sprężarkowego cechują się zbliżonymi parametrami pracy.
    Poniżej link do przykładowej dokumentacji sprężarki:
    https://siamcompressor.com/files/dow...7ab4ee6f0a1e14
    Producent dokładnie określa w jakim zakresie ciśnień(temperatur) może pracować dana sprężarka.
    Nie da się układu sprężarkowego skonstruować tak (nawet popełniając błąd) by efektywnie pracował w jakiś abstrakcyjnych warunkach.

    Nie uważam też, że Konceptus potrzebuje opłacać badania w komorach kolometrycznych,
    Tylko po to by urządzenia miała swoje stałe określone parametry pracy.
    Kiedy jasno mówią to tym ,że każda z ich pomp jest "dopasowywana" do konkretnej instalacji.
    To jest przewaga producenta, nad dystrybutorem.
    Taki produkt jest rozwiązaniem niszowym, choć bardziej pasuje tu określenie - indywidualny.
    Lepiej (taniej dla inwestora) będzie jak sprzedaż oparta będzie na dobrej opinii z rynku.
    Trochę jak z kiełbasą - każdy wie, gdzie trzeba iść by kupić dobrą - nie mając kosztów marketingu, w małej skali można sobie pozwolić na produkcję solidnego (drogiego w produkcji) towaru.

    Dlatego kibicuje wszystkim, którzy zdecydowali się na te pompy.
    Liczę na to, że jak opadnie budowalny kurz, to wrócą tu i pochwalą się wynikami.
    Im takich inwestorów więcej, tym większa przewaga merytorycznych argumentów nad marketingowym bełkotem.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Ja będę miał pompę akurat w kotłowni z której wychodzą 2 kominy spalinowe podobnie jak u wielu innych, którzy modernizują stare domy. Pompy ciepła nie trafiają tylko do nowych domów - nie zapominajcie o nas Kotłownia czy maszynownia, zwał jak zwał, pomieszczenie, w którym stoi źródło ciepła w każdym razie nie salon. Oferta konceptusa, to najlepsza na jaką natrafiłem. Jak dotąd ścierają się tu optymistyczne oczekiwania vs. pesymistyczne przeczucia - żadnych konkretnych agrumentów przeciw nie usłyszałem.
    Dla mnie i pewnie wielu innych przeważy cena i oferowane warunki nad brokatowymi obudowami czy równomiernym rozłożeniem rurek w kotłowni czy nie wiem czego sie tam dopatrzyliście na tym zdjęciu - mnie jako zwykłego konsumenta nic nie zniechęciło
    Ilu na forum jest użytkowników tego urządzenia? Wiesz?
    Pytałeś jak się sprawuje?, jakie osiągi, zużycia, Copy itd.?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Piece na paliwa stałe to ja widuję w piekarniach lub pizzeriach.
    Nie wiem, czy ktokolwiek (poza osobami, które świadomie montują) chciałby instalować w domu PIEC na paliwo stałe.



    Demonizujesz.
    Domyślam się wynika to z nieznajomości fizyki (procesów) z jakich korzysta PC.
    Nie jest tak, że da się wyprodukować pompę uniwersalną o bardzo szerokim zakresie modulacji.
    Konceptus wykorzystuje proste układy, bez zawansowanej elektroniki.
    Więcej uwagi przywiązują na dopasowaniu pompy do dolnego źródła ciepła i domu.
    Podejrzewam, że dzięki temu osiągają całkiem niezłe wyniki.
    Być może w skali sezonu wypadają lepiej niż PC z importu, która jest zoptymalizowana najczęściej pod cały rynek europejski - tego się dowiemy, gdy klienci Konceptusa zaczną się tutaj chwalić kosztami ogrzewania.

    Poświęć czas i przyglądnij się dokumentacji importowanych urządzeń.
    Parametry tych pomp są podawane w oparciu o normę, by łatwo je było porównać.
    Sam dojdziesz do wniosku, że produkty oparte o analogiczne rozwiązania układu sprężarkowego cechują się zbliżonymi parametrami pracy.
    Poniżej link do przykładowej dokumentacji sprężarki:
    https://siamcompressor.com/files/dow...7ab4ee6f0a1e14
    Producent dokładnie określa w jakim zakresie ciśnień(temperatur) może pracować dana sprężarka.
    Nie da się układu sprężarkowego skonstruować tak (nawet popełniając błąd) by efektywnie pracował w jakiś abstrakcyjnych warunkach.

    Nie uważam też, że Konceptus potrzebuje opłacać badania w komorach kolometrycznych,
    Tylko po to by urządzenia miała swoje stałe określone parametry pracy.
    Kiedy jasno mówią to tym ,że każda z ich pomp jest "dopasowywana" do konkretnej instalacji.
    To jest przewaga producenta, nad dystrybutorem.
    Taki produkt jest rozwiązaniem niszowym, choć bardziej pasuje tu określenie - indywidualny.
    Lepiej (taniej dla inwestora) będzie jak sprzedaż oparta będzie na dobrej opinii z rynku.
    Trochę jak z kiełbasą - każdy wie, gdzie trzeba iść by kupić dobrą - nie mając kosztów marketingu, w małej skali można sobie pozwolić na produkcję solidnego (drogiego w produkcji) towaru.

    Dlatego kibicuje wszystkim, którzy zdecydowali się na te pompy.
    Liczę na to, że jak opadnie budowalny kurz, to wrócą tu i pochwalą się wynikami.
    Im takich inwestorów więcej, tym większa przewaga merytorycznych argumentów nad marketingowym bełkotem.
    Są domy stare które mają piece węglowe sprzed co najmniej 2 dekad. I o to chodziło.
    Odnośnie danych DTR pompy to musi spelniać normy A++ lub wyższe.
    Na podstawie norm można w modernizowanym domu dostać dofinansowanie z WFOŚiGW od 13,5 do 18k
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #72

    Domyślnie

    Czy adam_mk po wczorajszej nocnej dyskusji został zbanowany? Zaczął używać wulgaryzmów zamiast normalnie dyskutować. Część tej dyskusji z wyrazami na h.. została usunięta, jak myślę przez moderatora, a już miałem coś w tym temacie podziałać bo nie lubię chamstwa .
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Są domy stare które mają piece węglowe sprzed co najmniej 2 dekad. I o to chodziło.
    Nie, nie mają.
    Nie istnieje coś takiego jak piec na węgiel.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie istnieje coś takiego jak piec na węgiel.
    Eeee.....? A to:

    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  15. #75
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Czy adam_mk po wczorajszej nocnej dyskusji został zbanowany? Zaczął używać wulgaryzmów zamiast normalnie dyskutować. Część tej dyskusji z wyrazami na h.. została usunięta, jak myślę przez moderatora, a już miałem coś w tym temacie podziałać bo nie lubię chamstwa .
    Kabel ? czy sygnalista ? to teraz modne kiedyś też byli TW.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post

    Konceptus wykorzystuje proste układy, bez zawansowanej elektroniki.
    Więcej uwagi przywiązują na dopasowaniu pompy do dolnego źródła ciepła i domu.
    Podejrzewam, że dzięki temu osiągają całkiem niezłe wyniki.
    Być może w skali sezonu wypadają lepiej niż PC z importu, która jest zoptymalizowana najczęściej pod cały rynek europejski - tego się dowiemy, gdy klienci Konceptusa zaczną się tutaj chwalić kosztami ogrzewania.
    Konceptus produkuje dość proste pompy ciepła z zaawansowaną elektroniką. Na przykład stosujemy ciągły pomiar ciśnień czynnika, czy pompy obiegowe Wilo PWM (OEM - w tej chwili seria prototypowa, niebawem będą z logo Konceptus zamiast Wilo).
    Koszt eksploatacji pompy ciepła zależy głównie od tego ile tego ciepła zużywa budynek. Na drugim miejscu jest typ grzejników - na kaloryferach nigdy nie będzie takiej sprawności jak na podłogówce. Trzecim czynnikiem jest dolne źródło. Chcesz mieć niższy koszt eksploatacji - zainwestuj w większe dolne źródło. Najmniej zależy od samej pompy ciepła.
    Na stanowisku testowym można uzyskać z tej samej pompy różne parametry, wystarczy ją przeregulować z nastaw eksploatacyjnych dokładnie do sytuacji pomiarowej. Znacie to z samochodów i norm spalania

    Odnośnie przypadkowego zdjęcia z instalacji - jak sobie inwestor sam zamontował jakiś miernik ze sterczącymi drutami to taki ma.

  17. #77

    Domyślnie

    Nie zmienia to faktu, że jakieś zdjęcie PC chociażby na stronie by się przydało.
    I nie, nie chodzi mi o bebechy, tylko o stronę wizualną.

    Do tych obiegówek, jak byś jeszcze podał rodzaj/producenta sprężarek, wymienników ciepła itp. to też nie byłoby od czapy.

    A tak poza tym to ja jestem jak najbardziej "za". I kibicuję.

    pzdr, starego usera....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy Zobacz post
    Konceptus produkuje dość proste pompy ciepła z zaawansowaną elektroniką. Na przykład stosujemy ciągły pomiar ciśnień czynnika, czy pompy obiegowe Wilo PWM (OEM - w tej chwili seria prototypowa, niebawem będą z logo Konceptus zamiast Wilo).
    Koszt eksploatacji pompy ciepła zależy głównie od tego ile tego ciepła zużywa budynek. Na drugim miejscu jest typ grzejników - na kaloryferach nigdy nie będzie takiej sprawności jak na podłogówce. Trzecim czynnikiem jest dolne źródło. Chcesz mieć niższy koszt eksploatacji - zainwestuj w większe dolne źródło. Najmniej zależy od samej pompy ciepła.
    Na stanowisku testowym można uzyskać z tej samej pompy różne parametry, wystarczy ją przeregulować z nastaw eksploatacyjnych dokładnie do sytuacji pomiarowej. Znacie to z samochodów i norm spalania

    Odnośnie przypadkowego zdjęcia z instalacji - jak sobie inwestor sam zamontował jakiś miernik ze sterczącymi drutami to taki ma.
    No wlasnie tez do was nic nie mam,ale jak chcecie być poważnie traktowani przez wszystkich a nie tylko przez wąską grupę napaleńców to przydały by się na stronie np.zdjecia wyglądu pompy,opis od jakiej mocy minimalnej do jakiej maksymalnej te pompy robicie,jakich producentów i typ spreżarki,itp.
    Trochę danych jakie opcje oferuje sterownik cos tam widac ze mozna cos ustawiac np.w dwóch taryfach ale zadnego opisu jeego funkcjonalnosci.Ja wiem ze mozna siww coa tam dowiedziec jak sie zadzwoni ale idac tym tokiem rozumowania to po co robic wogóle strone przeciez wystarczy napisac pompy i podac nr.telefonu i jak ktos bedzie chcial to se zadzwoni.

    Pa.Co do bebechów to chyba nie jestescie tak zaawansowani że boicie się ze LG czy Panasonic skradnie wam patenty?
    Chyba ze pompa jest tak prostej konstrukcji ze boicie sie jakis naszych rodaków którzy zaraz zaczną klepac takie same.
    Mi bardziej chodzi o zobaczenie w arodku estetyki wykonania strony gazowej i elektryki kluczowe elementy mozna pozaslaniac tylko nie chcial bym tam w seodku zobaczyc jakiejs plontaniny luzno wiszacych kabli itp.ze tylko narobic tam i wpóscic węża niech wymiesza ;
    Ostatnio edytowane przez codix ; 07-11-2020 o 15:28
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Kabel ? czy sygnalista ? to teraz modne kiedyś też byli TW.
    Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem regulamin forum i wszystko będzie Ok. Wolność wypowiedzi ma swoje ograniczenia, nie używanie wulgaryzmów regulamin wyraźnie wymienia, a kultura osobista jeśli takową się posiada powinna trzymać w ryzach emocje.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  20. #80

    Domyślnie

    Na stronie są informacje o zakresie mocy, komponentach itp.
    Ale by nie trzeba było tam szukać to podaję:
    sprężarki Panasonic scroll, czasem Copeland scroll. Zakres mocy ~8-28 kW, przy zasilaniu jednofazowym do ~18kW
    Inne moce na indywidualne zamówienie - sporadycznie., szczególnie z mniejszymi mocami jest problem, bo sprężarki małe są dużo droższe.
    Wymienniki, zawór, presostaty itp - wyłącznie Danfoss
    Komponenty elektryczne - Schneider, ABB
    przetworniki ciśnienia Sensata
    Obudowa i chassis - wyłącznie stal kwasoodporna
    Elektronika - Konceptus
    Nie pokazujemy zdjęć bo konkurencja się dowie że w naszych pompach nie ma grzałek a tak naprawdę to nie ma kiedy zrobić dobrych zdjęć.
    Układ pompy nie zawiera żadnych udziwnień, chyba że jest nim wymiennik regeneracyjny. Poprawę COP łatwiej znaleźć poza pompą, np przez odpowiednie wpięcie zasobnika CWU i kilka innych tricków.
    Dodam że przy analizie doboru komponentów pompy ciepła trzeba zacząć od tego jaka to pompa - w powietrznej wszelkie komplikacje typu falownik (zwany po brytolsku inverterem), wtrysk pośredni i wiele innych, są niezbędne by ona w ogóle działała jak jest zimno. W gruntowej najważniejsze jest to co w gruncie dlatego na przykład nie używamy glikolu.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony