dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie zacieki na blasze tytan cynku

    dzień dobry, w jednym miejscu mam takie zacieki na desce okapowej owiniętej blachą tytan - cynk patynowaną na kolor anthra . Probowałem to zmyć wodą , także wodą z mydłem ale bez rezultatu.

    Czy mógłby ktoś odpowiedzialnie doradzić czym taką blachę tytan - cynk czyścić aby jej nie zniszczyć ?. Dzieki z góry

    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tc.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	434495  
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 11-09-2019 o 20:57

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Niczym tego nie zmyjesz. To brak doświadczenia dekarza. Jest to efekt odprowadzenia skroplin gromadzących się na kryciu wstępnym na pas podrynnowy. Te zacieki będą pojawiać się permanentnie, szczególnie po zimie. Woda ściekając osadza na blasze kurz, który zabiera z poszycia. Do tego nie dokładnie spasowane obróbki. Brak odpowiedniego podgięcia dolnej krawędzi uniemożliwia urwanie się kropli co skutkuje zaciekanie również na dolnej płaszczyźnie obróbki. Przy tym materiale krycie wstępne powinno być wyprowadzone na pas nadrynnowy. Część dekarzy niestety nie potrafi prawidło wykonać okapu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony