Witam od 3 lat walczę z ustawieniami kotła Defro Eko 15 , z podajnikiem na ekogroszek.
Używam ekogroszku bardzo dobrej jakości, cena 1050zł/t , znajomi używają tego samego paliwa, mają te same kotły i kubaturę a zużycie znacznie mniejsze.
Próbowałem wszystkich kombinacji ustawień, zarówno z użyciem PID jak i bez, a mimo to spalanie jest wciąż znacznie za wysokie.
Zasobnik 100kg w trybie letnim wystarcza na tydzień, w trybie letnim gdzie dogrzewa jedynie CWU. Znajomym taka ilość opału w trybie letnim wystarcza na 2-3 razy dłuższy okres.
Sterownik nie pokazuje temperatury CWU, zmienia się ona na sterowniku o 3 stopnie w górę lub w dół. Może brak czujnika wpiętego w boiler jest przyczyną i piec cały czas tę wodę próbuje grzać?
Może brak zaworu mieszającego?
Może ktoś naprowadzi mnie na właściwy trop?
Hydraulik w mojej okolicy olewa temat i twierdzi tak musi być, zanim sciągnę fachowca który będzie musiał dojechać 100km chciałbym sam znaleźć możliwe przyczyny obecnego stanu rzeczy. W ubiegłym roku w połowie października rozpocząłem palenie w trybie "ogrzewanie domu" z zapasem w postaci 3,5 t ekogroszku. W sylwestra wsypałem ostatni worek, czyli 3,5t na 2,5 miesiąca. Załączam poglądowe zdjęcia
Ktoś z Państwa miał podobny problem? Jak go rozwiązaliście?
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DE.30+Daily.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	434719
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	434716Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	434717Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	333.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	434718