Forumowicze - pomozcie!

Buduje dom, parterowka ok 150m2 pow. calkowitej, technologia tradycyjna, sciany silka 24cm+20cm, dach dwuspadowy na wiazarach, poddasze nieuzytkowe nieocieplone, strop ok 50cm celulozy. Dobre okna, wentylacja z rekuperacja, generalnie dosc energooszczedny i nowoczesny domek., OZC = 6.2kW.

Jestem na etapie instalacji i chcialem od razu zrobic instalacje klimatyzacji kanalowej ale tutaj zderzylem sie ze sciana - jedni mowia ze 5kW wystarczy do schlodzenia domu do bardzo komfortowej temperatury/wilgotnosci, inni mowia ze min 100W/m2.

Planuje schlodzic 4 sypialnie (ok52m2) oraz salon otwarty na kuchnie (kolejne 50m2), nie zalezy mi na sterowaniu indywidualnym w kazdym z pokoi, wystarczy obnizenie temperatury w najwieksze upaly do 24stC oraz zbic wilgotnosc ktora jest chyba gorsza niz sama temperatura.

Rozbieznosc w propozycjach mocy waha sie miedzy 3,5-12kW.


Jakies propozycje? Od razu nadmienie - nie interesuje mnie grzanie klima jako jednyne zrodlo ogrzewania domu, moze lekkie dogrzewanie w okresach przejsciowych ale od grzania domu bede mial polska gruntowa pompe ciepla. Wiem, dubluje pompy ale tak chcialem wiec nie poruszajmy tego tematu tutaj.


Dzieki!