dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie ścianki działowe - jakie nadproża ?

    czy są jakieś nadproża prefabrykowane do ścianek działowych , czy też nie trzeba dawać nadproży ?

  2. #2

    Domyślnie

    ja daje zwykle L-ki 2 sztuki pasuje w scianke dzialowa 12 cmnie trzeba stemplowac ani zalewac betonem. Murazr muruje je na zaprawe z obu stron.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja w swoich ściankach działowych dawałem 2 pręty fi 12 na zaprawie dr 5cm (oczywiście trzeba podłożyć kawałek deski pod nadproże)
    PZDR

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a powiedzcie mi jeszcze w kwesti ścianek , dom jest z ceramiki ,i zastanawiam się nad tym czynie lepiej , szybciej i taniej zrobić działowe z BK 12 cm ? , co sądzicie o tym rozwiązaniu ? i jeszcze jedno, murarze nie zostawili strzępi w ścianie bo tak chciałem gdyż nie wiedziałem dokładnie gdzie bedą ścianki , w jaki sposób teraz zakotwić ścianki w ścianach nośnych ?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam MAXa zewnętrzne a wewnętrzne z bk gr.12. W miejscach gdzie nie zostawiono strzępi wkładali mi w co 2 warstwę drut fi6 wiercąc otwory w ścianach zewnętrznych pod ten drut.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja też nie wiedziałęm dokładnie gdzie będą ścianki działowe (tak co cm) więc przy wykuwaniu podkuwali nośne.
    Co do materiału to gdzieś czytałęm, że należy unikać mieszania różnych typów materiałów ale nie jestem pewny czy nie dotyczy to ścian nośnych. Codzi o to że różne materiały różnie mogą prasować przy nasicku i przez to mogą na ich styku powstawać pęknięcia.

  7. #7
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Ja też buduję z apa -domy. Najpierw chciałam Kreskę, wreszcie zdecydowalismy się na podobny tylko z uzytkowym poddaszem Nowy Świat. Myślę więc, że rozwiązania techniczne mamy podobne. Jeżeli chcesz możemy dzielic się doświadczeniami. Mam np juz namiar na rozszerzające się kolumny. Gdzie budujesz, ja okolice Poznania.
    pozdrawiam
    Alina

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina Lozowska
    Ja też buduję z apa -domy. Najpierw chciałam Kreskę, wreszcie zdecydowalismy się na podobny tylko z uzytkowym poddaszem Nowy Świat. Myślę więc, że rozwiązania techniczne mamy podobne. Jeżeli chcesz możemy dzielic się doświadczeniami. Mam np juz namiar na rozszerzające się kolumny. Gdzie budujesz, ja okolice Poznania.
    pozdrawiam
    Alina
    Kreska też w projekcie ma poddasze i będę je robił , a kolumny właśnie kupiłem leżą narazie w elementach i czekają na układanie stropu, udało mi się wypatrzyć takie "beczułki" w składzie budowlanym, zobaczymy jak będzie to wyglądać, w razie czego pisz na priv, Pozdrawiam!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Co za wątek... w jednym miejscu 3 ludzi z domkami z tej samej pracowni.
    Co do kolumienek Bikosa też ma gotowe beczkowate. My zdecydowaliśmy się na razie na proste a potem chcemy założyć kształtki styropianowe. Są bardzo twarde i czymś powlekane przy czym jak porównywałęm w ubiegłym roku do opcji gotowyh to wychodziło znacznie taniej.

  10. #10
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Pawelurb podaj proszę gdzie kupiłeś beczkowate kolumny ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    a powiedzcie mi jeszcze w kwesti ścianek , dom jest z ceramiki ,i zastanawiam się nad tym czynie lepiej , szybciej i taniej zrobić działowe z BK 12 cm ? , co sądzicie o tym rozwiązaniu ? i jeszcze jedno, murarze nie zostawili strzępi w ścianie bo tak chciałem gdyż nie wiedziałem dokładnie gdzie bedą ścianki , w jaki sposób teraz zakotwić ścianki w ścianach nośnych ?
    BK - slabo tlumi halas - ktos pisal na forum, ze zrobil scianki dzialowe z BK-12 cm i nie poleca.

    Yoric

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina Lozowska
    Pawelurb podaj proszę gdzie kupiłeś beczkowate kolumny ?
    u mnie w składzie budowlanym , w Jelczu-Laskowicach koło Wrocławia , sprowadzali je od jakiegoś gościa który to produkuje , ale nie wiem skąd on jest , te kolumny to nie do końca "beczułki" tylko zwężające się ku górze , nazywało się to chyba kolumna toskańska czy jakoś tak. Dzisiaj będą chyba montowane wieć zobacze jak to wygląda.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Za kolumnami zobaczcie tu:

    http://www.kolumny.waw.pl/
    lub tu:
    PW "Poliflex" Jacek Bernatowicz
    ul. Koszalińska 49c
    78-100 Kołobrzeg
    tel./fax 094-3520861
    GSM 0-605626706
    e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Alina u nas są juz wylane beczułkowate kolumny mieliśmy zrobioną formę przez cieślę, i głowice takie troszkę ozdobne... forma jest wielokrotnego uzytku, jak bedziesz zainteresowana to przysle Ci zdjecia na priv... buduje pod Poznaniem
    pozdrawiam serdecznie!!

    mundzia

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wracając do nadproży , to moje majstry zrobili je z kawałka belki stropowej Teriva z odciętym zbrojeniem,belka ma szerokość taką jak ścianka działowa , jest fabrycznie zazbrojona w środku i na nadproże do ścianki działowej nadaje się idealnie , równa , mocna , beż żadnych prętów , kątowników korodujących , bez wylewania i deskowania.

  16. #16

    Domyślnie

    a nie szybciej było by wmurować nadproże strunobetonowe 12cm? U mnie tak stosują. Wiem że nie musi być w tym miejscu solidne ale jest szybciej.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Nadproże strunobetonowe dobrze pasuje i znacznie ułatwia pracę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18

    Domyślnie

    A jeśli chcę dać nad oknami nadproża strunobetonowe ale zamiast 2x12 cm dać jedno węższe żeby zmieścić i ocieplić roletę zewnętrzną to czy takie 1x17cm czy 18 cm jest dodatkowo wzmacniane i zastępuje 2x12cm? Dom z b. komórkowego, nigdzie nie mogę dostać nadproży z betonu komórkowego więc muszę swoje ocieplać i przez to cofać.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Są takie nadproża strunobetonowe szerokości 18cm ale trzeba sprawdzić obciążenia i nośność.
    Możesz dać stalową belkę dwuteową.
    Trzeba to przeliczyć.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Nadproża się dobiera na podstawie obciążeń w miejscu wbudowania robi to konstruktor. Zamiana na inny rodzaj tylko po konultacji z kims kto potrafi to porównać. Teraz jest tyle rodzai producentów że nie da sie ot tak odpowiedzieć, Ale raczej nie ma tak ze sa 2 razy mocniejsze.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony