dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ścian - pytanie techniczne

    Witam
    Ze względu na brak finansów muszę wykonać ocieplenie ścian zewnętrznych we własnym zakresie. Niestety okazało się że ściany są krzywe, tzn są prawie pionowe do stropu (około 2,8m), następnie jest garb na części stopu a następnie ściany piętra mają lekki przechył do wnętrza budynku. Zastanawiam się jak podejść do tematu aby to trochę naprostować. No i jak to wyliczyć jak daleko odejść pierwszą warstwą styropianu od ściany aby zachować w miarę pion i aby na gorzę nie okazało się że wychodzi mi mniej niż grubość styropianu. Co w przypadku listwy startowej jeśli będę musiał odsunąć się od ściany 3 lub 4 cm. W ogóle jak daleko można się odsunąć aby klej jeszcze trzymał. Styropian na 20 cm i taką też zamówiłem listwę startową.
    Liczę na wasze porady.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Ciężko doradzać nie stojąc przed ścianą...
    Ja bym wolał dać mniej styropianu na garbie niż odsuwać listwę startową i walić "tony" kleju więcej na całej ścianie. Jak odsuniesz dół, to jeszcze gorzej będzie powyżej, gdzie ściana do środka leci.

    Jak wyliczyć? Deski sobie przybij do ściany, pospuszczaj piony, do nich przykładaj sznurek w poziomie i zobaczysz gdzie ile wejdzie. Niestety, jak murarze spieprzą, to trzeba się "bawić" żeby porządnie wyglądało.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tak jak napisał kolega Pytajnick trzeba będzie się trochę namęczyć docinając styropian w miejscach "garbów" zamiast 20cm będziesz miał 16cm ale wizualnie będzie to wyglądało.

  4. #4

    Domyślnie

    A nie da się tego zrobić jakoś inaczej? Jak rozumiem garb jest na wieńcu. Wieniec jest betonowy i lepiej przewodzi ciepło niż reszta ściany. Wypadaloby więc tam szczerze mówiąc dawać więcej ocieplenia niż na reszcie ściany. A tu wypada rac mniej.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Da radę inaczej... maszynka do cięcia styropianu i równanie w górę i w dół od garbu cienkimi plastrami styropianu na piankę lin klej.

  6. #6

    Domyślnie

    Kupiłem dziś pion i sznurek i pomierzyłem piony i poziomy według waszych wskazówek. Chyba nie jest tak źle. W poziomie jest ok, jeśli chodzi o pion to jest róźnica od 1 do 1,5 cm. W zwązku z tym mam zamiar odsunąć listwę startową o około 2-2.5cm od ściany aby mieć margines. Listwę zamontowałbym poprzez kliny. Co o tym myślicie? Mam jeszcze pytanie o kołki do listwy startowej i do kołkowania. Czy 8 cm do listwy i 26cm do kołkowania będą odpowiednie? Mur jest z pustaka ceramicznego.

  7. #7

    Domyślnie

    Zacząłem już kłaść styropian. Mimo dużych chęci nie jestem w stanie ułożyć płyt styropianowych bez szczelin. Jest dosyć sporo szczelin 1, 2 lub 3 milimetrowych, gdzie będzie bardzo trudno mi zapiankować. Czy może lepiej jak już jest szczelina to ją powiększyć aby łatwiej można było zaaplikować pianę? Czy jednak pozostawić te szczeliny i nie martwić się tym? Nigdy nie przyglądałem się jak to wygląda jak robią to fachowcy. Może któryś się wypowie.

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Przetrzyj tarką zanim położysz , la w większości przypadków kilka razy styro obrócić wystarczy aby dopasować .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony