dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pulsujący, nieregularny dźwięk dochodzący zza ścian

    Witam,
    Piszę w całkiem nietypowej sprawie. Otóż mieszkam w bloku i od jakiegoś ~miesiąca budzi mnie każdego ranka o 6-7 godzinie dziwny, niezidentyfikowany dźwięk. Jest to nieregularny, pulsujący dźwięk. Czasem jest głośniejszy, czasem cichszy. Przez moment 'populsuje' by na chwilę przestać. Lecz potem znowu wraca. Wydaję mi się że wieczorami go nie ma. W moim bloku, trochę dalej, trwają prace nad ociepleniem i myślałem że może to kwestia tego. Ale z faktu iż dźwięk pojawia się także w niedziele- odpada. Może sąsiedzi? Ale co oni by takiego robili dzień w dzień nad ranem?

    Załączam nagranie dźwięku. Z góry przepraszam za jakość, ale myślę że mimo wszystko dźwięk jest słyszalny:
    https://vocaroo.com/i/s0cXM7dQmSDL

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.217

    Domyślnie

    Udało się nagrać te słynne oddychające ściany

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    stawiam ze to jakies zwierze np.ptak
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tle słychać ruch samochodowy. Samochody nie wjeżdżają na jakąś studzienkę?

  5. #5

    Domyślnie

    Mieszkam w tym bloku od 20 lat. Nigdy nie zdarzyło mi się coś podobnego słyszeć. Ostatnio, dosłownie parę miesięcy temu, wymieniali dach na całym bloku. Na blachę. Mieszkam na drugim piętrze, pięter w bloku jest 4. To raczej nie jest ptak, nie brzmi tak. Wydaję mi się że może to sprawa zahaczająca o hydraulikę. Możliwe?

    Tak, w tle słychać samochody. Zapomniałem domknąć okno. Samochody nie wjeżdżają na studzienkę, ten dźwięk jest jak 'z wewnątrz'. Wzburzony, po kolejnej pobudce wymuszonej przez ów dźwięk, wybiegłem na klatkę by może dojść do źródła hałasu. Może to od któregoś sąsiada? Ale nie byłem w stanie skonkretyzować skąd to dobiega.
    Mam bardzo słaby sen, i pracuję do późna- więc można sobie wyobrazić jaka frustracja mnie zalewa każdego dnia. .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.217

    Domyślnie

    Ten dźwiek jest tylko nad ranem? O żadnej innej porze sie nie pojawia? Ktoś inny też to słyszy?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Posłuchaj czy to nie dochodzi od któregoś kanału wentylacyjnego lub klatka schodową. Może to być obróbka blacharska na kominie lub na dachu (może obluzowany parapet, niekoniecznie twój?) wpadająca w rezonans od ruchu pojazdów na ulicy, pociągów, metra lub od wiatru. Nie panikujesz, to nie duchy, tylko krok po kroku drogą eliminacji typujesz kiedy?, skąd? i paluszkeim macasz blachę po kawałku. Niestety inaczej nie dojdziesz do sedna.

    To może być nawet skrzypiący styropian odspojony na elewacji, bo klej puścił a kołka zabrakło.

    Słychac tylko nad ranem, bo tło jest ciche. O innych porach ginie w szumie tła.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 17-09-2019 o 12:31 Powód: Dopisałem ostatni akapit

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.400

    Domyślnie

    Może po prostu sąsiad właśnie kupił sobie nowy budzik?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Te charakterystycznie uderzenia to bardzo kojarza mi sie z trzepotaniem skrzydeł ptaków.mialem podobny dzwiek jak mi szpak do komina wpadł.Widocznie rano siedza sobie w jakies wentylacji i trzepoczą skrzydłami
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiaj wreszcie udało mi się ustalić źródło dźwięku- strych. A ściślej mówiąc- dach. Więc najprawdopodobniej ptaki. Niedawno wymieniali dach i najwidoczniej zrobili coś nie tak skoro jest jakaś wyrwa w którą wchodzą ptaki. Strasznie hałasują.
    Na dniach udam się do spółdzielni i poinformuję o całej sytuacji. Pytanie teraz; jak temu zaradzić? Czy spółdzielnia zdecyduje się cokolwiek zrobić skoro dach był dosłownie przed chwilą wymieniany?

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    moga grzebienie zastosowac lub jakies kolce na ptaki i po klopocie
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Kolce nie mogą być jakieś. W jakichś kolcach, to gołębie chętnie zakładają gniazda. Widzę to u sąsiada, więźba nie zakryta podbitką , ptaszęta mają używanie. Nawet cowieczorne szturchanie szczotką nie pomaga, gołąbki mają cierpliwość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony