Witam, planuje wynająć lokal pod działalność gospodarczą. Urządzenia jakie mam muszą mieć stałą amplitudę temperatury. Zatem nie mogę dopuścić do tego że w nocy temperatura spada do 13 stopni a w dzień robi się 24. Zależało by mi na utrzymaniu temperatury minimum 17 w nocy, w dzień do spokojnego siedzenia przy komputerze 21 stopni - do tego chciałbym jak najmniej ingerować w to ogrzewanie - w skrócie nie rąbać codziennie drewna do kominka
Poczytałem trochę i widzę że piece na ekogroszek są nielubiane a za to coraz bardziej lubiane jest grzanie elektryczne. Tylko tutaj też pojawia się wiele metod zastosowania prądu w ogrzewaniu.
Lokal ma ok 80m w jednym pomieszczeniu. Ocieplony, wysokość od 2,3 do 3,5m (spadzisty dach). Pierwsza myśl to kupno 2-3 grzejników z elektronicznym termostatem (najlepiej sterowanych przez WiFi). Pytanie jaka moc, jaka firma ewentualnie przy takim rozwiązaniu i podanych parametrach. Aktualnie gdy w nocy jest 8 a w dzień 15 stopni, tam w środku jest aktualnie 16. Jedna boczna ściana jest dzielona z sąsiadem który nie wiem czy będzie grzał bo ma tam również inny lokal, więc ściany raczej zimne. Właściciel zapewnia że w lato jest chłodno a w zimę ciepło (bo ocieplony i z duża ilością waty na dachu).

Co byście proponowali i na jakie koszta się nastawić gdyby w zimę przywaliło -20 stopni a ja bym chciał te 20 uzyskać wewnątrz na powierzchni 80m.
Jest opcja aby po środku lokalu postawić ściankę z gipskartonu/płyty wiórowej. Na czas zimy grzać tylko połowę lokalu bo i tak nie wykorzystam go całego aktualnie.
Będę wdzięczny za wszystkie rady. Dodam że na środku stoi komin więc każdy rodzaj pieca też jest do zrobienia (nie ma gazu w lokalu). Jednak nie chciał bym ponieść większych kosztów jak 4 tys zł.