dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana pompy obiegowej

    Witam,
    na forum jestem całkowicie nowy i szukam tutaj porady. Poniżej przedstawię jak wygląda sytuacja.

    W moim domu rodzinnym, gdzie mieszkają rodzice już w starszym wieku w piecu centralnego ogrzewania spaliła się pompa obiegowa. Mój ojciec niby jest hydraulikiem, ale on ma to kompletnie gdzieś i nie interesuje go to, że ona nie działa i w domu jest już chłodno, nawet gdy się pali, a co dopiero będzie w zimę. W dodatku w domu leży spraliżowana babcia po wylewie i w tamtym pokoju tez mało ciepła dochodzi.
    Przy piecu jest taki sterownik i jak jest temperatura wody ok 38 stopni to pompa powinna się załączyć i słychać jak pracuje, a tutaj nic.
    W załącznikach wysyłam zdjęcia jak to wygląda, może to coś pomoże. Długość tej pompy od nakrętki do nakrętki to ok 21 cm.
    Model pompy to GRUNDFOS SELECTRONIC UPE 25-25

    Chciałem się zapytać czy jest ktoś w stanie doradzić wybór nowej pompy w miare niedrogiej w miejsce starej? (ojciec mówił, ze przywiózł ją kilkanaście lat temu z Niemiec i została założona do pieca ok 7 lat temu, gdy była troche instalacja przerabiana)
    Może sam byłbym w stanie ta stara zdemontować i załozyć nową

    w razie dodatkowych pytań proszę pytać
    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2019-09-21 at 16.35.00 (1).jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	434916   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2019-09-21 at 16.35.00 (2).jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	434917   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2019-09-21 at 16.35.00 (3).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	434918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2019-09-21 at 16.35.00.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	434920   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2019-09-21 at 16.58.14.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	434921  

    Ostatnio edytowane przez ronczka94 ; 21-09-2019 o 16:00

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Trzeba zacząć od tego czy owy regulator podaje na pompę zasilanie.

    Odkręć zaciski na pompie i przytknij tam zwykłą żarówkę 40W na 230V z oprawką i dwoma przewodami.

    Jeśli upewnisz się że regulator i jego przekażnik jest OK i na 100% winna jest pompa to:

    https://allegro.pl/oferta/pompa-c-o-...SABEgKiiPD_BwE

    Kup i zamontuj.

    Jeśli nie ma zaworów i owa czynność wymaga spuszczenia wody a następnie napełnienia instalacji a TY ani ojciec tego nie ogarnie to wezwij hydraulika który zamontuje tą zakupioną identyczną.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Z żarówką nie próbowałem, ale widzę jak na pompie miga dioda ale i tak nie słychać wirnika.
    A czy mógłbyś polecić mi np kilka innych pomp, oprócz wyżej wymienionej? Być może są inne, które sprawują się lepiej i może są tańsze?

  5. #5

    Domyślnie

    Zwykłą UPS, uzywke kupisz za 80-100zl, kwestia rozstawu i podłączenia do sterownika.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyniek

    Zarejestrowany
    May 2019
    Kod pocztowy
    05-304
    Posty
    4

    Domyślnie

    Może zacznij od sprawdzenia czy wirnik się po prostu nie zaciął.
    Miałem taki przypadek z fabrycznie nową pompką kupioną do nowej instalacji.
    Po podaniu napięcia nie startowała.
    Okazało się, że potrzebowała pomocy przy pierwszym uruchomieniu.
    W tym celu należy zamknąć zawory przed i za pompką, odkręcić tę mosieżny zaworek na płaski śrubokręt poniżej napisu Grundfos.
    Pod spodem będzie widoczny wirnik pompy również z miejscem na płaski śrubokęt.
    Spróbuj poruszyć wirnik tak o kilkanaście obrotów, skręcić wszystko spowrotem, odkręcic zawory i podać napięcie na pompkę.
    Może się okazać, że ruszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony