dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Junker Cerapur Smart 24KW jednofunkcyjny+ CW 400 z czujnikiem zewnętrznym

    Witam serdecznie.
    Zacząłem grzać dom od paru dni, do tej pory kocioł pracował w trybie letnim czyli tylko grzał CWU.
    W związku ze jestem jeszcze dość zielony w temacie grzania kotłem gazowym prosił bym.o pomoc.
    Problem polega na tym że kocioł cały czas się załącza i dogrzewa do temperatury ustawionej na kotle tj. 40C potem temperatura spada i ponownie po jakiś 15-20 min się załącza ( palnik startuje kilkanaście razy w ciągu dnia) mimo że temperatura zmierzona pomieszczenia na sterowniku jest nawet wyższa tj 20C niż ustaloną tj 19,5C w ciągu dnia.
    Według mnie kocioł nie powinien się załączać jeśli temperatura w domu jest odpowiednia, mam rację?
    Może się mylę lub muszę coś przestawić w ustawienia. Wszystko mam zrobione na jednym obiegu, grzejniki + podłoga ( bardzo małe pętle w łazienkach , kuchni i przedpokojach wszytko na zaworach RTL) reszta to grzejniki odpowiednio przewymiarowane aby działała kondensacja.
    Prosiłbym o pomoc, mogę podać jeszcze szczegóły ustawień na sterowniku tylko nie wiem które. Z tego co wiem to nie posiadam sprzęgła hydraulicznego. Chyba że jest w kotle wbudowany, ale nie sądzę.
    Dom piętrowy ocieplony grafit 10cm, około 140-150m2 do ogrzania.

  2. #2

    Domyślnie

    Jaką najniższą temperature na piecu możesz ustawić?

  3. #3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony