dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Lightbulb Coś za tanio? Gdzie jest haczyk? Prosze o rady!

    Witam!

    Od dluzszego czasu sledze to forum i planuje budowe własnego domku

    Jednak po dzisiejszym przegladaniu ogłoszen postanowiłam zapytac się ekspertow (czyli was ) bo to mnie bardzo dziwiło . Znalazlam taka oferte ktora jest podejrzanie tania.. :


    https://www.otodom.pl/oferta/tani-do...4z4#8cd1e11ffc



    Jakim cudem tak tanio chca sprzedać ten dom? Czy to w ogole mozliwe? Gdzie może być haczyk? za 150 tys mozna najwyzej dom z lat 60 kupic na wsi do remontu ktory pewnie drugie tyle by pochłonal , a nie dom z 2013 do lekkiego wykonczenia ?


    Ps. Jedyne co mi przyszło do glowy to to , że moze działke trzeba kupic "osobno" ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowniczka1231 Zobacz post
    Witam!

    Od dluzszego czasu sledze to forum i planuje budowe własnego domku

    Jednak po dzisiejszym przegladaniu ogłoszen postanowiłam zapytac się ekspertow (czyli was ) bo to mnie bardzo dziwiło . Znalazlam taka oferte ktora jest podejrzanie tania.. :


    https://www.otodom.pl/oferta/tani-do...4z4#8cd1e11ffc



    Jakim cudem tak tanio chca sprzedać ten dom? Czy to w ogole mozliwe? Gdzie może być haczyk? za 150 tys mozna najwyzej dom z lat 60 kupic na wsi do remontu ktory pewnie drugie tyle by pochłonal , a nie dom z 2013 do lekkiego wykonczenia ?


    Ps. Jedyne co mi przyszło do glowy to to , że moze działke trzeba kupic "osobno" ?
    surowy zamkniety za ta kase by sie zgadzał, ale bez działki. Albo działke kupujesz osobno xddd albo w środku nocy na podwórku ląduja kosmici i porywaja domowników, datego tak tanio.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie gdzie to lezy, bo może na jakimś zad..piu i do roboty trzeba 50km dymać. Wtedy ceny takie właśnie są.
    Widziałem kiedyś mieszkanie 40m2 za 10 tyś zł, co z tego jak w jakimś PGRze pod wschodnią granicą...

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    surowy zamkniety za ta kase by sie zgadzał, ale bez działki.
    Sa jeszcze miejsca gdzie działka budowlana kosztuje 10-20 tyś zł.
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 26-09-2019 o 13:44
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Domu nie przeniesiesz , a cena może i jest atrakcyjna dla kogoś kto mieszka w mieście - jeśli chcesz mieszkać tam gdzie ten dom jest pobudowany? to czemu nie okolica też do zniesienia praktycznie wszystko z dopiskiem...... Zdrój.
    Tylko patrząc na mapę - daleko od miasta ......ale do Zakopanego blisko
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Coś jednak musi być nie tak, bo już rok jest na rynku.
    Może problem w dokumentach lub to samowola budowlana....albo po prostu okazja, bo chcą szybko sprzedać.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    surowy zamkniety za ta kase by sie zgadzał, ale bez działki. Albo działke kupujesz osobno xddd albo w środku nocy na podwórku ląduja kosmici i porywaja domowników, datego tak tanio.

    Własnie dostałam odpowiedz od Pani z ogłoszenia. Działka jest w cenie

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Może sąsiedztwo jest takie jak w programie "Uwaga", temat gdzieś z płd-wsch. Polski. Właścicelka do domu nie może wjechać ani wyjechać bez obstawy policji, mobbing, wyzwiska i obrzucanie czym sie da, sprawa w sądzie od lat, dramat! Wystarczy "prawdziwy patryjota" za płotem

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sprawdź papiery. Jak nie ma odbioru - to dokładnie, czy wszystko zgodne z pozwoleniem. Np. jak patrzę na cokół z zewnątrz, to nasuwa mi się podejrzenie, że brakuje termoizolacji od gruntu.
    Wnęka okienna z zewnątrz też jakaś płytka - pytanie, czy spełnia to warunki z WT.
    Pytanie, jakie otoczenie? Czy media dostępne. Np. niedaleko mnie stoi dom w SSO - zbudowany na agregacie kilkanaście lat temu. Do tej pory nie ma tam prądu. Nikt też nie wie, jakim cudem dostał pozwolenie (ale wiem, że dostał). A dociągniecie prądu jest problematyczne, bo po drodze są same prywatne działki.
    A może to domek letniskowy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony