dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Modyfikacja instalacji ogrzewania w łazience. Grzejnik + Podłogowe.

    Witam. Planujemy w najbliższym czasie gruntowny remont łazienki. Dom jednorodzinny z dwiema łazienkami po 2,7 m2. Jedyne ogrzewanie łazienki dolnej (remontowanej) to dwie grube rury które niedawno zostały wycięte. Docelowo zostaną zakryte stąd też konieczność wymiany na cieńsze wraz z dodaniem izolacji aby nie tracić ciepła. W górnej łazience wisi stary kaloryfer żeberkowy. Docelowo łazienka na dole ma mieć podłogówkę oraz grzejnik na ręczniki.

    Mam jednak dylemat jak to wszystko połączyć. Zamieszczam rysunek wstępnie zaplanowanej instalacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Instalacja co.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	435219

    Powierzchnia jest niewielkie stąd też pomysł aby podłogówkę zasilić na powrocie obu grzejników. Nie mam jednak pewności czy to wystarczy dlatego też planuje dodać bezpośredni dopływ ciepłej wody blokowany zaworem. Zawór trójdrożny ma jedynie ustalać kierunek przepływu. W przypadku zamkniętego zaworu Z1, zawór Z2 ma kierować wodę do podłogówki i blokować jednocześnie odcinek idący bezpośrednio do powrotu. Natomiast w przypadku gdy zawór Z1 jest otwarty, zawór Z2 kieruje wodę z grzejników bezpośrednio do powrotu.

    Zasadnicze pytanie, czy taki układ się sprawdzi i czy ma sens?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Pomysł ciekawy ale chyba nie do końca się nada w moim przypadku. Posiadam kocioł na paliwo stałe. Zakres temperatur jest więc spory i zdarzało się że dochodziła temperatura nawet do 90C. W tym przypadku zanim czynnik dojdzie do termostatu, zdąży nagrzać posadzkę i mam obawy czy nie zacznie pękać pod kafelkami.

    Ewentualnie jakby dać zabezpieczenie na sam początek powyższej instalacji? Np zawór mieszający? Tylko tu już byłaby potrzeba chyba dodatkowa pompa jeśli się nie mylę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony