dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie drewnianej werandy / membrana+paroizolacja

    Witam,
    jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania w kamienicy i planuję ocieplić drewnianą werandę. Mam już wymienione okna na trójszybowe o współczynniku U=0,78 kupiłem wełnę Isover Multimax 30 gr. 10 cm i planuje ją zamontować w stalażu z profili stalowych. Potrzebuję jeszcze kupić membranę paroprzepuszczalną jako wiatroizolację i folię paroizolacyjną. W sklepie w którym się zaopatruje polecono mi membrany Tyvek Solid i Strotex Basic a jako paroizalację Tytan Professional AL110. Czy będzie to dobry wybór czy może ktoś polecić coś lepszego? Paroprzepuszczalność tych membran wynosi 2000 i 1700 g/m^2 i współczynnik Sd= 0,03 i 0,02. Widziałem z kolei folie które miały paroprzepuszczalność 3000 i Sd<0,02. Zastanawiam się czy nie szukać czegoś takiego. Obawiam się, że w sklepie proponują mi to co mają na stanie, a zależy mi na jak najlepszych parametrach. Macie jakieś folie które polecacie? Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Wybrałem już membranę jednak stanęło na Tyvek Pro gdyż ma mniejszy współczynnik Sd a co za tym idzie większą paroprzepuszczalność. Zastanawiam się jeszcze nad doborem paroizolacji, czy brać zwykłą folię czy ekranowaną? W jednym sklepie radzą ekran w drugim zwykłą. Dodam, że paroizolacja ma być wykorzystana nie tylko na ścianie i suficie werandy, ale też na całym suficie w mieszkaniu,nad którym jest niskie poddasze nieużytkowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony