dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartekwt

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Police
    Kod pocztowy
    72-010
    Posty
    3

    Domyślnie Sufit GK - montaż wieszaków ES

    Mam pytanie dotyczące wieszaków es i sposobu ich montażu. Na wielu filmach producentów systemow gk jest pokazane, że wieszaki es montowane są na jeden kołek stalowy wbijany.
    Robię sufit gk jednopoziomowy w pokoju 4x3m. Mam tam nierówną i dosyć grubą warstwę tynku przez co kołek stalowy odpada. Będę używał kołków szybkiego montazu plastikowych 6x80. Przy tej długości elegancko łapią betonowy strop. Mam tylko jedno pytanie. Czy jeden kołek na środku(podłużny otwór) wieszaka es wystarczy? Czy muszę łapać dwoma kołkami przez te skrajne otwory?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po pierwsze, wieszaków nie montujesz na kołkach szybkiego montażu, ani nawet na zwykłych, tylko na dyblach stalowych. Chyba, że chcesz mieć sufit na głowie... Taki problem odkuć trochę tynku w miejscu mocowania wieszaka?

    Po drugie, jeśli masz tylko miejsce, to znacznie lepiej zrobić to na wieszakach obrotowych, Komfort pracy, poziomowania bez porównania.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3
    plasticfun
    Guest
    plasticfun

    Domyślnie

    Polecam montaż na dwa skrajne otwory,ponieważ wieszak nie załamie się ( w taki sposób /\ ) pod ciężarem stalowej konstrukcji oraz płyt gipsowych.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartekwt

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Police
    Kod pocztowy
    72-010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Po pierwsze, wieszaków nie montujesz na kołkach szybkiego montażu, ani nawet na zwykłych, tylko na dyblach stalowych. Chyba, że chcesz mieć sufit na głowie... Taki problem odkuć trochę tynku w miejscu mocowania wieszaka?

    Po drugie, jeśli masz tylko miejsce, to znacznie lepiej zrobić to na wieszakach obrotowych, Komfort pracy, poziomowania bez porównania.
    Dzięki za podzielenie się wiedzą techniczną na temat doboru kołków - tylko nie o to pytałem...

  5. #5

    Domyślnie

    A co z mocowaniem wieszaków osadzakiem?? Jakieś doświadczenia?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony