dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie CeraurSmart ZWB28+ regulator FW120 + kominek

    Witam,
    mam 3-poziomowy dom. Piec dwufunkcyjny (z dorobionym zasobnikiem ciepłej wody). Sterownik FW120 mam na dole. Mam też na dole kominek.
    Ustawiam sobie temperaturę w domu 22stC i wszystko działa mi dobrze (jest ciepło), gdy nie odpalam kominka. Ale gdy odpalę kominek, to rośnie mi temperatura na dole, automatycznie sterownik odczytuje wysoką temperaturę otoczenia i wyłącza piec. Przez to za chwilę robi się chłodno na piętrze i poddaszu.
    Co zrobić, aby piec grzał cały czas, nawet jeśli sterownik odczytuje wysoką temperaturę otoczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Przenieś sterownik, zainwestować w nowy z funkcją kominek lub zakupić bezprzewodowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Może spróbuj w momencie palenia w kominku tymczasowo skorygować (obniżyć) na sterowniku odczyt rzeczywisty temperatury. Tzn jak temperatura w pomieszczeniu gdzie jest sterownik wzrośnie (ze względu napalenia w kominku) np o 2 stopnie, to obniż (zsynchronizuj) rzeczywistą temperaturę wyświetlaną o 2-3 stopnie.
    W RC 300 Buderusa taka możliwość występuje w ustawieniach sterownika.

    Oczywiście w miarę czasu po wygaśnięciu kominka i obniżeniu temperatury pomieszczenia możesz powrócić do właściwej wyświetlanej temperatury.

    Taka może zabawa, ale jak często nie palisz w kominku to nie będzie to zbyt uciążliwe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony