dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wieszający się regulator Vaillant CalorMatic 330

    Mam nietypowy problem z zestawem kocioł Vaillant TurboTec VUW PL 242/3-3 bez zasobnika + regulator pokojowy CalorMatic 330. Wspomniany regulator zaczął mi się regularnie (praktycznie codziennie pod wieczór) ... wieszać. Efekt jest taki, że wyświetlacz regulatora "zamraża się", zegar zatrzymuje się, wyświetlana jest ostatnia temperatura, itp. ale regulator nie reaguje na żadne przyciski czy ruchy pokrętła, nie steruje również kotłem. Po wyłączeniu i włączeniu kotła wraca do normalnej pracy, pokazuje bieżącą godzinę i aktualny odczyt temperatury. Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

    Druga sprawa. Jeżeli okaże się, że regulator jest walnięty, to jakim z obecnie dostępnych mogę go zastąpić? Obecny model jest podłączany do zacisków 24V 7,8,9, ale np. nowszy CalorMatic 350 już do zacisków eBus lub 230V 3,4. Czy jeśli mój piec ma zaciski eBus (tak wynika z instrukcji), to mogę bez problemów podłączyć 350-tkę do tych zacisków?

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiadam sam sobie "dla potomości". Do kotła Vaillant TurboTec VUW PL 242/3-3M można bez problemu podłączyć regulator CalorMatic 350. Kocioł ma złącze eBUS. Trzeba jedynie w regulatorze wyłączyć funkcję sterowania zasobnikiem ciepłej wody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony