dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fcgocek

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    wola
    Kod pocztowy
    43-225
    Posty
    7

    Domyślnie W jakiej odległości postawić wychodek ?

    Witajcie, Przeszukałem już chyba pół internetu niestety nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi, tematy tego typu zalewane są od razu falą niepotrzebnych i zbytecznych komentarzy, które mało co wnoszą do tematu.
    Dlatego chciałem zadać wam konkretne pytanie i uzyskać konkretną odpowiedź.
    A więc w jakiej odległości od granicy z sąsiadem mogę postawić zwykły mały drewniany wychodek wkopany w ziemię. Dodam że jest to tylko zwykła prowizorka na czas budowy...
    Prosił bym o szybką i konkretną odpowiedź, gdyż uciążliwa sąsiadka znajduje sobie kolejne problemy i zaczyna mi grać na nerwach...

    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi....

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcgocek Zobacz post
    A więc w jakiej odległości od granicy z sąsiadem mogę postawić zwykły mały drewniany wychodek wkopany w ziemię. Dodam że jest to tylko zwykła prowizorka na czas budowy...
    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi....
    Zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe, doły ustępów nieskanalizowanych oraz urządzenia kanalizacyjne (...) powinny mieć dno i ściany nie przepuszczalne, szczelne przykrycie z zamykanym otworem do usuwania nieczystości i odpowietrzenie wyprowadzone co najmniej 0.5m ponad poziom terenu. (Zabudowa i zagospodarowanie paragraf 35).
    Jeśli masz upierdliwą sąsiadkę to raczej musisz postawić to 4m od granicy "jej" działki.
    Inną sprawą jest to że można postawić
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	315803  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcgocek Zobacz post
    Witajcie, Przeszukałem już chyba pół internetu niestety nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi, tematy tego typu zalewane są od razu falą niepotrzebnych i zbytecznych komentarzy, które mało co wnoszą do tematu.
    Dlatego chciałem zadać wam konkretne pytanie i uzyskać konkretną odpowiedź.
    A więc w jakiej odległości od granicy z sąsiadem mogę postawić zwykły mały drewniany wychodek wkopany w ziemię. Dodam że jest to tylko zwykła prowizorka na czas budowy...
    Prosił bym o szybką i konkretną odpowiedź, gdyż uciążliwa sąsiadka znajduje sobie kolejne problemy i zaczyna mi grać na nerwach...

    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi....
    Wpisałem w wujku Google :drewniany kibel dla murarzy w jakiej odległości od sasiada

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,25,16670518,16679215,Re_pytanko_o_odleglosc_WC_o d_granicy_.html?v=2

    masz linka.Każdy ma na swojej budowie i ja miałem ten problem.Mój ziomal wyżej dobrze prawi.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fcgocek

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    wola
    Kod pocztowy
    43-225
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli masz upierdliwą sąsiadkę to raczej musisz postawić to 4m od granicy "jej" działki.
    Inną sprawą jest to że można postawić
    Skąd wziąłem tą odległość ?

    Z linku który podesłał kolega niktspecjalny wynika, że :

    § 36. 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na
    nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie
    większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10
    m3 powinna wynosić co najmniej:


    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt
    ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 15 m,


    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 7,5 m.


    2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości
    urządzeń sanitarno-gospodarczych, o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co
    najmniej:


    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt
    ludzi - 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie
    jednorodzinnej,


    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m.


    I teraz pytanko to w końcu 7,5m czy 2m ?

  5. #5

    Domyślnie

    A z której strony najczęściej wieje wiatr? Stawiaj tak, żeby Twój smród leciał do Ciebie, a nie do sąsiadów - nie zależnie, jak głęboki dół wykopiesz, jak budowa się rozkręci, smród stanie się nie do zniesienia. U mnie najczęściej wieje od wschodu, sąsiedzi postawili tuż przy granicy... Efekt jest taki, że nie da się okna otworzyć. Koszenie trawnika po tamtej stronie działki tylko z konieczności i byle szybciej skonczyć... Masakra, a końca nie widać (zaczęli w zeszłym roku)...

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fcgocek

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    wola
    Kod pocztowy
    43-225
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiesz co, powiem Ci, że o takie rzeczy trzeba dbać, widać Twojemu sąsiadowi nie zależy na tym i dlatego jest jak jest, widać im ten zapach nie przeszkadza więc coś z nimi jest nie tak...
    Pytanie otwarte konkretna odpowiedź jaka odległość mnie obowiązuje ??

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcgocek Zobacz post
    ...


    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m.
    [/I]

    I teraz pytanko to w końcu 7,5m czy 2m ?
    I to jest właśnie czytanie ze zrozumieniem!

    Ja Ci napisałem 4 m od granicy i jeśli - sąsiadka ma dom bez okien to może on stać zgodnie z przepisem od granicy Twojej 3 m i Twoje 4 daje 7m ! a w zabudowie jednorodzinnej jest 2m od granicy.
    Przecież dobrze Ci doradzamy stawiaj jak najdalej od takiej sąsiadki, aby nie miała powodu, gdy jej dasz to masz problem.
    U mnie stoi 1m od dwóch granic - bo w rogu działki i nikomu nie przeszkadza bo mam ......"takich" sąsiadów Mieszkam już 3 rok i kibelek stoi, często z niego korzystamy jak jesteśmy na działce bo nie chce się biec do domu. Nadal, ani mnie, ani nikomu on nie przeszkadza.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    a dla mnie takimi pseudo WC sanepid powinien się zająć

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcgocek Zobacz post
    Wiesz co, powiem Ci, że o takie rzeczy trzeba dbać, widać Twojemu sąsiadowi nie zależy na tym i dlatego jest jak jest, widać im ten zapach nie przeszkadza więc coś z nimi jest nie tak...
    Żebyś nie wiem co i ile sypał, to taki przybytek jeżeli jest regularnie użytkowany - zawsze będzie śmierdzieć...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcze Zobacz post
    Żebyś nie wiem co i ile sypał, to taki przybytek jeżeli jest regularnie użytkowany - zawsze będzie śmierdzieć...
    Zgadzam się - śmierdzi jeśli się korzysta regularnie i przez większą liczbę osób - sam to doświadczyłem podczas budowy i przewinięciu się przez nią kilku firm budowlanych. Dlatego doradzam aby skorzystać z wyspecjalizowanej firmy która ma taki "luksus" w ofercie - jest bez zbędnych zatargów dobrym rozwiązaniem szczególnie w gęstej zabudowie.
    U mnie jest zbiornik z chloraminą.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fcgocek

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    wola
    Kod pocztowy
    43-225
    Posty
    7

    Domyślnie

    To nie gęsta zabudowa tylko jeden dom sąsiadki , Druga sprawa dom buduję metodą gospodarczą, a więc będzie z niego korzystał murarz i ewentualnie ja jako pomocnik.
    Wychodek już stoi miesiąc, ale teraz dopiero go zauważyła haha a stoi jakieś 3-4 m od granicy działki, i póki co żadne brzydkie zapachy się z niego nie unoszą....

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał milo222 Zobacz post
    a dla mnie takimi pseudo WC sanepid powinien się zająć
    Przepraszam ale rozbawiłeś mnie tym sanepidem.Stać cie na toi toia i na detergenty do niego twoja wola.Ale grzecznie spytam..Powiedz tu i teraz może chłop to wykorzysta jakiego ty kibelka dla swych murarzy itp wykorzystałeś.??? I jeśli możesz jak to zrobiłeś i jak zaczynałeś budowę gdzie się wypróżniałeś???.

    a nie będziesz straszył Sanepidem.

  13. #13

    Domyślnie

    Cześć, czytając ten temat dalej nie wiem jaka jest odległość. Mam działkę budowlaną a sąsiad obok ma wychodek ok 1M. NIe wiem jaki jest prepis czy jest to w myśl ustawy 2 czy 7,5M a może 15 m od okien. Prośba o pomoc

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał klasu86 Zobacz post
    Cześć, czytając ten temat dalej nie wiem jaka jest odległość. Mam działkę budowlaną a sąsiad obok ma wychodek ok 1M. NIe wiem jaki jest prepis czy jest to w myśl ustawy 2 czy 7,5M a może 15 m od okien. Prośba o pomoc
    To przeczytaj i to:
    https://www.wcexpress.pl/poradnik-in...ujace-przepisy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał milo222 Zobacz post
    a dla mnie takimi pseudo WC sanepid powinien się zająć
    PREMIER się już tym zajmował! - nieuku!!!
    https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awojka
    I wielka chwała mu za to!

    ToiToje wynajmujesz?
    Bo piszesz jakbyś to robił i konkurencji nie znosił...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Musi być też minimum 30 m od najbliższej studni.
    Co kibelek? chyba Ci się pomyliło z POŚ !

    Przepis:
    Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe czy zbiorniki do usuwania i gromadzenia wydalin powinny posiadać nieprzepuszczalne dno i ściany i być przykryte szczelnie z zamykanym otworem. Odpowietrzanie powinno być przy tym wyprowadzone minimum 0,5 m nad poziom terenu.Istnieją też pewne ograniczenia względem odległości od różnego rodzaju obiektów. Zbiorniki na nieczystości nie mogą znajdować się więc bliżej niż 15 m od okien i drzwi pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi czy magazynów spożywczych. Należy też zachować odpowiednią odległość od sąsiedniej działki (7,5 m). Nikt w końcu nie chce mieć toalety pod nosem. W takim miejscu tworzą się nieprzyjemne zapachy i skupiska przenoszących choroby owadów, które bytują na nieczystościach
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony