Witam wszystkich,

kilka lat temu, gdy kupowałam pierwsze mieszkanie pomogliście mi dobrze rozplanować przestrzeń i sprawić, że do dziś w tym mieszkaniu naprawdę dobrze się żyje (Elfir, jestem pełna podziwu, że cały czas jesteś tak aktywna na forum!).

Lata lecą, rodzina się powiększa, więc chciałabym się przeprowadzić do większego mieszkania. Na ten moment docelowego

Na oku mam mieszkanie prawie 82m, którego rzut zamieszczam pod spodem. Wymiary również, jednak +- kilka cm mogą się trochę różnić od stanu rzeczywistego.

W mieszkaniu ma żyć rodzina 2+2 (chłopcy w wieku 5 i 2,5). Być może kiedyś dołączy do nich trzecie dziecko, ale to na ten moment 50/50.
Największą sypialnię chciałabym przeznaczyć dla chłopców, aby mieli wspólny pokój. Drugą dla nas jako sypialnię a trzecią jako pokój gościnny (oboje z mężem mamy rodziny daleko, które czasem nas odwiedzają i u nas nocują).
Jeśli okaże się, że będziemy mieć trzecie dziecko to wtedy pokój zmieniłby swoją funkcję z gościnnego na dziecięcą. Również jeśli zostaniemy w takim składzie osobowym jak teraz i chłopaki będą jako nastolatkowie chcieli mieszkań osobno to ich przeniesiemy.

Chciałabym Was prosić o pomoc w zaaranżowaniu przestrzeni tego mieszkania. Jestem gotowa na całkowitą rewolucję, bo budynek dopiero wychodzi z fundamentów.

Zastanawiam się czy dałoby się zrobić dwie łazienki i jakąś małą garderobę? W obecnym układzie wydaje mi się, że starczyłoby miejsca, ale druga łazienka byłaby tylko wc + umywalka a idealnie by było, gdyby zmieścił się tam prysznic.
W salonie wstępnie zaplanowałam wyspę, bo dzięki temu mogłabym gotować w świetle dziennym (co jest dla mnie ważne). Ale nie wiem czy nie zostanie za mało miejsca na kanapę i stół z krzesłami.

Będę wdzięczna za wszelkie rady i pomysły!