dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smolek1980

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Skarbimierz
    Kod pocztowy
    49-318
    Posty
    1

    Question Strop drewniany - legary, a zima

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

    Jest to mój pierwszy post mam nadzieję, że nie popełnię żadnego błędu tworząc go - za wszystkie sugestie dziękuje z góry.

    W lutym 2020r. rozpoczynam budowę domu ( małego 80 m2 - parterówka ) - strop mam drewniany w projekcie legary mają 18x24, jak wspominałem dom parterowy - 2 wieńce.

    Rozmawiałem z firmą, która będzie budować nam dom ( chcemy z żoną aby w pomieszczeniach od dołu było widać legary - między nimi będzie deska wykończeniowa lub deska ozdobna ), że obawiam się montażu legarów w marcu z uwagi na warunki atmosferyczne ( deszcze / mrozy ) ( luty zrobienie płyty fundamentowej marzec wymurowanie ścian zewnętrznych - nie wiem tu czy buduje się także przed ułożeniem legarów ściany wewnętrzne - i położenie stropu drewnianego ).

    Teraz powstaje pytanie co zrobić, w jakiej kolejności budować i ewentualnie jak zabezpieczyć legary zanim powstanie dach ( może legary mocuje się dopiero po tym jak dach powstanie ? ) - kierownik budowy mówi aby się nie przejmować on wszystkim się zajmie ale doświadczenia z przeszłości skłaniają mnie do tego aby jednak posiadać wiedzę odnośnie budowy.

    Za wszystkie sugestie i pomoc z góry Państwu dziękuje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moj-przekroj-domu.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	435937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard01.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	435938  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony