dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczalnia tunelowa a wysoki poziom wód gruntowych ??

    Szukam oczyszczalni taniej (niestety ale $$$) dla 3 osób, która by działa bez skomplikowanych podzespołów elektroniczno-mechanicznych oraz w miarę bezobsługowej.

    Na działce występuje wysoki poziom wód gruntowych, wiosną woda jest już na 1.6 m głębokości.

    Działka ma wymieniony grunt (na piasek - drobna pospółka) na powierzchni 1000 m2 i na głębokości 1.6m do warstwy gliny, natomiast wielkość działki to 3000 m2 (z tyłu działka jest obniżona o 80cm w stosunku do "przedniej" jej części.


    Zainteresowała mnie ta oto POŚ:
    https://www.ekodren.pl/oczyszczalnie...g-4-dla-4-osob

    Ktoś z Was używa może takiej lub podobnej z rozsączeniem tunelowym ?

    Jestem skłonny zainstalować nawet kopiec filtracyjny wraz z małą przepompownią wody ze studzienki przepompowni do owego kopca.

    Im więcej czytam o oczyszczalniach tym coraz mniej wiem, jeden wielki mętlik w głowie.

    Jeśli drenaże rozsączajace to czy jest możliwość zamontowania rozsączenia w odległości około 18 - 20 m od osadnika ?
    Chodzi o to, że dom będzie stał 20 m od ulicy i między ulicą a domem chciałbym umieścić osadnik (beczkowóz nie musi wjeżdżać na posesję, wybrać zawartość mógłby z drogi, przez ogrodzenie), następnie od osadnika do poletka rozsączajacego "na drodze" drenażu stoi dom, za domem bym położył 19 - 20 m rury "pełnej" i dopiero za domem zrobiłbym poletko, więc tak licząc z grubsza odległość od osadnika do początku poletka to jakieś 20m - czy to nie jest za daleko ? Za domem (około 40m od drogi działka nagle obniża się o około 80 cm.....

    Wiem, że kombinuję jak koń pod górę ale wolę zapytać się na Forum niż obudzić się po fakcie dokonanym z ręką w nocniku :/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oczyszczalnia.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	435971

    Na załączonym obrazku proszę nie sugerować się brakiem skali, jest to tylko rysunek poglądowy aby było można zobaczyć naocznie o co mi chodzi
    Ostatnio edytowane przez krzysiekm11 ; 16-10-2019 o 20:41 Powód: wcięło część tekstu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony