dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy wyborze pieca gazowego - segment - 140m2 powierzchni użytkowej

    Dzień dobry,

    Potrzebuję pomocy przy wyborze pieca gazowego do nowego segmentu.
    Piec do C.O i C.W.U

    Segment narożny.
    Parter + piętro.
    Oddawany do użytku w grudniu 2019.
    Sciany zewnętrzne z pustaków ceramicznych typ Porotherm lub Silikat +15 cm styropian.
    Ogrzewanie podłogowe w wiatrołapie, kuchni i łazience.
    Trzy źródła poboru c.w.u.: łazienka [wanna, umywalka], kuchnia [zlewozmywak], wc [umywalka].
    Dwie osoby dorosłe, małe dziecko. Za rok-dwa kolejny maluch Czyli docelowo pewnie za kilka lat cztery osoby w kolejce do jednej wanny
    Miejsce na piec w garażu.


    Wiadome: piec kondensacyjny.

    Niewiadome:
    [1. Jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny?
    - co sprawniej zapewni dostęp do ciepłej wody?
    - przepływowy dwu-funkcyjny czy jednofunkcyjny z pojemnikiem
    - jeśli jednofunkcyjny z pojemnikiem to czy wystarczy 150l na 4 osoby?
    - co jest tańsze w ujęciu rocznych kosztów - pewnie jednofunkcyjny z pojemnikiem, ale może się mylę

    2. Przy założeniu, że jednak jednofunkcyjny to:
    - jaki pojemnik na wodę - 120, 150 a może 200 na 4 osoby?
    - podobno warto wybrać o jak największej modulacji mocy - czy ta moc będzie się sama regulować w zależności od potrzeb?
    - jaką markę wybrać? Myślałem o Termecie ale odstraszają mnie negatywne opinie o dostępności serwisu i że podobno nie radzi sobie przy grzejnikach z podłogówką.

    3. Jakie grzejniki dobrać?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Alecki

  2. #2

    Domyślnie

    Może kocioł Junkers Cerapur Smart 5C jednofunkcyjny z zasobnikiem.Do tego dla obiegu podłogówki:moduł MM 100 +zawór mieszający 3D z siłownikiem(o odpowiednio dobranym Kvs)+pompa.Sterowanie pogodowe.Teoretycznie powinno się obejść bez sprzęgła hydraulicznego ale bez projektu nie jest to takie pewne.
    Dla 4osób zasobnik minimum 150l Szkoda że nie ma OZC bo na jego podstawie można dokładniej dobrać grzejniki dla poszczególnych pomieszczeń.Powinny być dobrane pod kocioł kondensacyjny czyli dla temp.55/45
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 17-10-2019 o 17:00

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

    Nie rozumiem tylko do czego służy ten zawór mieszający 3D z siłownikiem + pompa.
    Czy to jest konieczne ze względu na to, że mam zarówno ogrzewanie podłogowe jak i grzejniki?

    Czyli 150l przy 4 osobach może okazać się za mało?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak konieczne z tego powodu który sam podałeś.Po prostu na podłogówkę nie może iść tak wysoka temp.jak na grzejniki.Zainstalowanie grzejników to był błąd.I żeby przypadkowo nie przyszło do głowy jakiemuś instalatorowi aby dać zawór mieszający na OP 3D termostatyczny z ręczną nastawą temp. bo to w połączeniu z kotłem kondensacyjnym jest nieporozumienie.Było po całości zrobić podłogówkę wtedy Termet bez problemu obsłużyłby całość bez dodatkowych elementów.Myślę że zasobnik 150l wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 17-10-2019 o 22:23

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.
    Co do instalacji podłogówki i grzejników to nie miałem wybory. Po prostu deweloper tak wyposażył segment i tak go sprzedawał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony