dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Jak często bywacie na budowie?

    Ostatnio od znajomych usłyszałem, że bywają praktycznie codziennie i te 3-4 w tygodniu to powinno być minimum. Z drugiej strony, jak firma buduwjąca chce gdzieś zrobić coś "na odwal się" to i tak zrobi. Zdecydowana większość budujących nie ma aż takiej wiedzy aby na bieżąco kontrolować czy prace są wykonywane prawidłowo. Kierownik (własny - a nie ekipy) niby jest od nadzoru ale i tak nie sprawdzi wszystkiego. Więc jak to w końcu jest?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Codziennie. Sama obecność działa motywująco. Fotki wrzucasz na FM i wiesz, co wykonawca ma poprawić. Jak wie, że niedoróbki zostaną wykryte, to sam też stara się ich uniknąć.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Wczaśie stanu SSO+dach raz dwa w tygodniu.

    Pod instalacje i wykończeniówkę zaplanowąłem zabieg w szpitalu i siedziałem kilka mc na chorobowym. W tym czasie WM i GWC zrobiłem i wszystkie sprawy po robolach, malowanie panele.....
    z robolami od rana do wieczora patrzałem na łapy i sporo bubli wychwyciłem jednak nie wszystko

    Trzeba ich pilnować ponieważ ich wiedza techniczna jest marna.


    Oznacząłem spierdolone płytki pisakiem a potem scierali pisak i mówili że poprawili skur.........
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-10-2019 o 08:53
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Jak bedziesz budować to pokapujesz ze musisz być codziennie albo i kila razy dziennie. Trzeba patrzeć na wszystko, przywozic brakujace materialy, odpowiadać na pytania itp. Czy pozniejszy etap budowy tym cześciej trzeba zaglądać.

  5. #5

    Domyślnie

    za tych "roboli" to powinieneś w pysk dostać.
    ludzie jak my wszyscy, sami kur** kierownicy i dyrektorzy się znaleźli od pokazywania palcem.

    tfu, gardzę takimi ludźmi.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Póki co jestem raz w tygodniu i wszelkie błędy konsultuję z właścicielem firmy budowlanej. Przy fundamentach byłem średnio dwa-trzy razy w tygodniu i łapałem np. fragmenty gdzie nie była całkowicie nałożona izolacja pionowa. Teraz, przy budowie ścian, raczej w weekendy. I jeśli coś mnie zastanawia lub mi się niepodoba to dzwonię do właściciela firmy lub nawiedzam go w jego biurze i pokazuję zdjęcia rzeczy, które według mnie są do poprawki. Przy ścianach (pisałem tu o dziurach i pęknięciach) część rzeczy już została poprawiona (np. z czterech pękniętych bloczków dwa zostały już wymienione).
    Ostatnio edytowane przez Kalic ; 18-10-2019 o 09:15

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jeśli komuś za coś płacę to uważam się za kierownika. Nie zapłacę komuś za coś bez nadzoru tylko dlatego że uważa się za fachowca.
    A pozatym sporo w domu sam zrobiłem więc też w tym układzie też jestem fizolem


    PS jak chcesz to wal w pysk pieniądze z odszkodowania mi się przydadzą a w bonusie koszty sądowe dostaniesz.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-10-2019 o 10:55
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    prawie codziennie był mąż, bo miał po drodze z pracy

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Codziennie.
    Inwestor nie musi znać się na wszystkim, choć powinien. Ale to niemożliwe, tak jak nie może być wszędzie o każdym czasie. Należy więc skoncentrować się przede wszystkim na istotnych elementach lub takich trudych/kosztownych do naprawy typu fundamenty - dopilnować własciwej hydroizolacji fundamentów i ocieplenia, ważne są detale. W pozostałych obszarach pozostaje by w ogólności (bo w szczegółach to fizycznie nie da się stać nad głową każdej ekipy) ekipa nie odchodziła od technologii oraz przestrzegała przerw technologicznych.
    Dobrze jest się zainteresować nie tylko JAK coś powinno zostać wykonane, ale też zrozumieć DLACZEGO tak a nie inaczej. Bo czasem jakaś technologia jest prawidłowa w jednych warunkach, ale niekoniecznie będzie prawidłowa w innych. Tu przyda się liznąć trochę fizyki budowli typu: dyfuzja pary wodnej, opór cieplny...
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #10

    Domyślnie

    codziennie albo nawet kilka razy dziennie

    jak to dobrze, że nie tylko ja zażywam tego miodu jakim jest budowa domu - a niech każdy wie

    jak nie będziesz codziennie, szybko zrozumisz, gdzie popełniłeś błąd

  11. #11

    Domyślnie

    Co kilka dni. Nie przesadzajmy, że konieczna jest codzienna kontrola.
    Budowa domu to nie jest jakiś koszmar, przynajmniej dla mnie. Raczej przyjemność.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Co kilka dni. Nie przesadzajmy, że konieczna jest codzienna kontrola.
    Budowa domu to nie jest jakiś koszmar, przynajmniej dla mnie. Raczej przyjemność.
    Sąsiad przez słabą kontrolę dowiedział się, że ekipa sprywatyzowała wełnę, którą miała dać w ścianki GK jak mu rurka strzeliła i demotował ściankę.
    Nie ma dobrych ekip. Bywają dopilnowane.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja byłem codziennie jeśli miałem ekipy.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Co kilka dni. Nie przesadzajmy, że konieczna jest codzienna kontrola.
    Budowa domu to nie jest jakiś koszmar, przynajmniej dla mnie. Raczej przyjemność.
    wiem, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.
    ale ja lubie wiedzieć

  15. #15

    Domyślnie

    Jednak są dobre ekipy.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Na wiosnę, jak ruszyli z budową byłem codziennie. Potem zmieniłem stanowisko w firmie, inny zakres obowiązków - wychodzę z biura o 18, czasem po więc na budowie mogę być tylko w weekendy. Za to KB jest dość często.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony