dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nieszczelne okno Oknodem

    Witam,
    Niedawno kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego. Okna ogólnie haczyly w kilku miejscach, etc. co po 7 latach miało prawo się wydarzyć. Zamówiłem serwis okien, wyregulowali je, w jednym konieczne było dorzucenie podkładki pod szyba bo haczył górny prawy róg itd. Ogólnie facet wydawał się ogarnięty w temacie. Po jego wyjeździe wyszedłem na balkon i zauważyłem, ze okna maja szczelinę pomiędzy uszczelka zewnętrzna a ramą w dolnym roku po stronie klamki. Co może być przyczyna? Dodam, ze regulacja docisku ze średniego na maksymalny tylko trochę zmniejsza szczelinę ale jest ona w tym miejscu cały czas. Od środka uszczelki w miarę mocno przylegają. Załączam zdjęcia ze średnim i maksymalnym dociskiem. Dodatkowo okna są jakby lekko przenoszone. Lewy dolny róg od strony klamki jest wyżej niż od strony ściany a górny róg od strony klamki jest jest wyżej w stosunku do gornego od strony ściany. Czyli regulacja góra dół nic nie pomoże....Z góry dziękuje za pomoc.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Za szczelność okna odpowiada przede wszystkim uszczelka od wewnątrz. Powodów może być killa:
    - źle przykrecone zaczepy na ościeżnicy, łapią ale są za daleko więc nie dociskając
    - banan na ościeżnicy i uszczelka skrzydka nie zachodzi odpowiednio na oacieznice
    Przenoszenie przekatnych to najmniejszy problem ,czysto estetyczny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony