Witam

Aktualnie planuje kolejna inwestycje maly budynek wielorodzinny ok 10 lokali. W poprzednim mniejszym 5 lokali wykonanym z porotermu i stropie monolit 12 cm jestem bardzo niezadowolony z akustyki w budynku. Stad w nowym planuje wykonać sciany z silikatow i stop monolit 20 cm .Zastanawiam się jakie sa koszty wykonania scian z lanego betonu bo mimo iż silikat pelny da podobna akustykę to jednak nie wieze w idealne wypelniane spoin przez murarzy i rozwiązanie z lanymi scianami wydaje się pewniejsze i bardziej trwalsze, spoiny maja znacznie mniejsza wytrzymalosasc od silikatow.
Na dzień dzisiejszy sciana szer 25 cm z pelnych silikatrow material plus wykonanie to jakies 220 zl .Ile orientacyjanie kosztowalo by wykonanie sciany z lanego betonu. ? I jeszcze jedno pytanko jakie mniej wiecej lawy daje się pod silikaty .Przy porotermie miałem 70 x 50 (działki jeszcze nie mam nie wiem jakie warunki glebowe ale chciałbym znac mniejwiecej rząd wielkości bo potrzebuje to do kosztorysu , budynek 3 kondygnacje 2 stropy po 20 cm gr. , bez piwnic w tym poddasze wysokie ) Na razie przyjmuje lawy 140 x 70 …

dzięki z góry za rzeczowe odpowiedzi.