dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zakup domu z rynku wtórnego

    Witam forumowiczów. Jakiś czas temu dostałem ofertę zakupu domu w ciekawej cenie, niestety nigdy nie kupowałem/budowałem nieruchomości, chcę zasięgnąć opinii u praktyków.

    Dom z 1991 roku, 150m2, parter+ piętro bez piwnicy, wybudowany z białego pustaka. Ze wstępnych rozmów z właścicielką dowiedziałem się, że fundamenty były ocieplane kilka lat temu, instalacja elektryczna wymieniona 7 lat temu, hydraulika robiona 5 lat temu. Na podłogach zrobione wylewki, okna PCV. Wnętrza do odświeżenia. Dół domu wykończony, góra tylko w połowie, druga połowa do adaptacji. Niestety schody na piętro są na zewnątrz, brak schodów wewnątrz.
    Właścicielka ma już nowy dom i całe wyposażenie łącznie z meblami zostaje.

    Dom położony na wsi, do najbliższego większego miasta około 20 kilometrów. Do budynku przynależą dwie bardzo duże działki (razem pewnie z pół hektara), obok domu garaż na 3 auta oraz walący się budynek gospodarczy.

    Minusy: dach pokryty eternitem, piec do wymiany oraz przeniesienia do innego pomieszczenia, wspomniane wcześniej schody na zewnątrz budynku, trochę duży metraż domu, obok domu budynek gospodarczy który nadaje się do rozbiórki.

    Cena za nieruchomość i działki to 250 tyś zł, poniżej postaram się załączyć zdjęcia.

    Pytanie do forumowiczów którzy przerabiali takie tematy bądź mają wiedzę na ten temat. Czy jest sens pchania się w 30 letni dom w za takie pieniądze czy lepiej unikać nieruchomości z rynku wtórego?
    Na dole linki do zdjęć.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    https://ibb.co/3dzTfvC
    https://ibb.co/XkmwDQf

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A ile kosztuje działka w tym rejonie pusta tej wielkości co pod tym domem ?

  3. #3

    Domyślnie

    Ciężko ocenić ponieważ nie ma za dużo działek na sprzedaż w bliskiej okolicy, przejrzałem na szybko ogłoszenia i żeby zobrazować będę posługiwał się odległościami

    Dom o którym mowa około 50ar- 40 km od miasta wojewódzkiego (lokalizacja na wsi)
    Działka 10ar- 40 km od miasta wojewódzkiego (lokalizacja w małym mieście) 100 tyś zł
    Działka 18ar- 25 km do miasta wojewódzkiego (lokalizacja na wsi) 165 tyś zł
    Działka 16ar- 40 km od miasta wojewódzkiego (małe miasto) 80 tyś zł
    Działka 10ar- 40 km od miasta wojewódzkiego (wieś) 59 tyś.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar CADrysunki
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    34

    Domyślnie

    Po analizie cen działek jakie przedstawiłeś, jest to bardzo dobra cena zwłaszcza, że jest to działka z domem. Sprawdź dokładnie stan techniczny domu i jeśli nie będzie dużych nakładów remontowych to warto skorzystać.
    Odnośnie schodów, które prowadzą do góry to mam taką propozycję. Możesz zabudować tą część do wysokości budynku, robiąc jednocześnie balkon na daszku tej przybudówki.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mozna pomyslec o rozebraniu częsci kondygnacji piętra, skoro dom za duzy. No i przebudowac wnetrze, by schody były w środku

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ciekawe gdzie zlokalizowana jest nieruchomość, ale ja bym brał wymienił pokrycie , załozył PVy przy okazji i pozbył sie pieca . Górę domu bym wynajął sezonowo lub na stałe , Nieruchomośc jest atrakcyjna po co psuć , troche podrasować i gotowe.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Za poprzedniego króla były gminne programy i zabierali eternit z dachu i do utylizacji. Jeśli były problemy z synchronizacją rozbiórki dachu i montażu nowego pokrycia, to ekipa montująca rozbierała stary dach i zafoliowane płyty spokojnie czekały na wywiezienie.
    Choć widziałem zakopane na polu przed domem lecz pole było cudze , nie właściciela dachu.
    Ot krajowa specyfika

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chcesz tam mieszkać to bierz, jeśli nie - to nie bierz. Sprawdź stan techniczny z kimś kto się zna, ponegocjuj cenę, i już. Tak, to jest takie proste.

    Co do wyliczeń...
    W większości przypadków to pierwsze 1000-1500m2 wpływa głownie na cenę działki.
    Pozostała część gruntu ma już ułamkową wartość, szczególnie jeśli jest to pasek ziemi rolnej.
    Dodatkowa powierzchnia może on mieć znaczenie dla amatora, który właśnie takiej działki szuka bo ma konkretne plany.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaweł - serio chciałbyś aby cię lokatorzy piętra podglądali, gdy korzystasz z własnej działki?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    gaweł - serio chciałbyś aby cię lokatorzy piętra podglądali, gdy korzystasz z własnej działki?
    on ma swój świat , nie słuchaj go .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post

    Dom z 1991 roku, 150m2, parter+ piętro bez piwnicy, wybudowany z białego pustaka.

    https://ibb.co/3dzTfvC
    https://ibb.co/XkmwDQf
    czy , aby na 100% z 91r ? Czy może w 91 przeszedł rozbudowę ? Eternit w Polsce został zkazany w 1997r , boom na montaż był w latach '60 i '70 (w '80 już wiedziano ,że jest rakotwórczy . Z krokydolitem zakazany w '80) .
    Podpytaj sąsiadów czy pamietają co tam było .

    Dziwne troche jest to ,że po ~20 latach wymieniano hydraulikę i prąd

    Cena wydaje sie fajna , ale dom jakiś dziwny(jakby polepiony) , ja kupiłem stary dom (z '60) przy lesie 12km od centrum Poznania z działką 19ar z drzewami , mediami (darmowy zrzut 600m3 ścieków) , płotem w cenie niższej niż działki w tej okolicy bez płotu , bez mediów i całej reszty jak to się mówi w szczerym polu ,ale w dom musiałem swoje włożyć , w tym wiele swojej roboty , nie narzekam .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 31-10-2019 o 16:31
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #12

    Domyślnie

    Mieliście sporo racji, dom okazał się wybudowany nie w 91 roku a 1981. Z lepieniem też jest nieco racji, były pewne dobudówki. Temat odpuszczony, byliśmy na oględzinach ze znajomym który ma dużą firmę budowlaną, wkład w dom wycenił na około 200 tyś zł. Biorąc pod uwagę cenę, może się okazać, że będziemy mieli stare w cenie nowego. Dziękuję za podpowiedzi.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Trudno nie oprzeć się pokusie (skądś to znam , sam przerabiałem - miałem na oku działkę 50 km od Poznania 50ar , za 100tyś mniej niż pozniej kupiłem , ale..) , ale nie warto brać pierwszego domu z brzegu .
    Jakiś rok temu byłem na oględzinach z kuzynem , był mega nagrzany i też sprowadziłem go na ziemię co do kosztów inwestycji , nie widział w tym zakupowym amoku , oczywistych rzeczy ...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony