dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Może ktos mnie oświeci

    Czy jesli mieszkanie kupiłem 10 lat temu i zamierzam je sprzedać teraz to czy muszę to zgłaszać do urzędu skarbowego?
    Podatku to po tylu latach od sprzedaż chyba się nie płaci?
    Od transakcji ustalam by płacił kupujący.


    Mobby

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobby
    Może ktos mnie oświeci

    Czy jesli mieszkanie kupiłem 10 lat temu i zamierzam je sprzedać teraz to czy muszę to zgłaszać do urzędu skarbowego?
    Podatku to po tylu latach od sprzedaż chyba się nie płaci?
    Od transakcji ustalam by płacił kupujący.


    Mobby

    nie płacisz 10% bo sprzedaż nastąpiła, gdy właścicielem byłes powyżej 5 lat

  3. #23

    Domyślnie

    A czy fakt sprzedaży muszę zgłosić do Urzędu Skarbowego?

    Mobby

  4. #24

    Domyślnie

    Zgłasza za ciebie notariusz, bo np. US może doczepić się do wartości sprzedaży i kazać dopłacić pccp.

  5. #25

    Domyślnie

    Ale przecież podatek od transakcji płaci umownie jedna z osób, najczęściej jest to kupujący
    Więc, ja jestem wolny.

    Mobby

  6. #26

    Domyślnie

    Niedoszacowany podatek wyliczony przez US płacą obie strony solidarnie, o czym powinien uprzedzić notariusz

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stella

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    A ja mam zamiar zastosować następujący wybieg:
    Mieszkanie sprzedałem pod koniec budowy. Cała kasa poszła na dom ale nie mam faktur z datą późniejszą niż sprzedaż mieszkania na całą potrzebną kwotę. Mam za to zaciągnięty kredyt mieszkaniowy, ale nie mam kasy aby go spłacić. Ma więc zamiar go refinansować i wybrać się do US z zaświadczeniem, że kredyt mieszkaniowy spłaciłem w całości. Co wy na to? Czy jest tu jakiś haczyk?
    Niestety spłata kredytu zaciągnietego na spłate innego kredytu nie jest podstawą do zwolnienia od podatku. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit e ustawy o podatku dochodowym od soób fizycnzych - zwalnia od podatku wydanie pieniędzy ze sprzedazy na spłatę kredytu lub pożyczki, a także odsetek od kredytu lub pożyczki zaciągniętych na cele mieszkaniowe lub remontowe , w tym również na spłatę kredytu lub pożyczki oraz odsetek od tego kredytu lub pożyczki zaciągniętych przed dniem uzyskania tych przychodów. A kredyt zaciągniety na spłate innego kredytu nie jest kredytem na cele mieszkaniowe (zakup, budowa, remont).

  8. #28

    Domyślnie

    Chyba nie zrozumiałaś - mam zamiar spłacić kredyt mieszkaniowy przez jego refinansowanie, a nie spłacać kredyt refinansowy. Na potwierdeniu spłaty nie będzie napisane z jakiego źródła pochodzą pieniążki.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stella

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Chyba nie zrozumiałaś - mam zamiar spłacić kredyt mieszkaniowy przez jego refinansowanie, a nie spłacać kredyt refinansowy. Na potwierdeniu spłaty nie będzie napisane z jakiego źródła pochodzą pieniążki.
    Ano, najwyraźniej nie zrozumiałam. Chciałam być miła i pomocna oraz wskazać pułapkę, w jaką ludzie wpadają.
    Miłego dnia.

  10. #30

    Domyślnie

    Nawzajem. Mam nadzieję, że nie odebrałaś mojej wypowiedzi jako nieprzyjemnej, bo takie odnoszę wrażenie na podstawie tego co teraz napisałaś. Mam po prostu taki styl - krótko i na temat. Dziękuję za informacje i chęć udzielenia pomocy.
    Pozdrawiam.
    Włodek

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony