dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie najpierw gk potem tynki, czy można - pilne!

    Wlaśnie tynkarz poinformowal mnie, że o tydzień przesunęły mu się terminy, a miał wchodzić wczoraj. Ekipka od wykończeniówki chce robić na dniach gk na poddaszu użytkowym. Zastanawia mnie czy, jesli położą gk przed tynkami, wilgoć jaka wytworzy się przy tynkowaniu (maszynowo gips) nie wpłynie negatywnie na gk?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    oczywiscie ze wplynie !!, takie rzeczy jak plyty GK, zwlaszcza te biale, sa bardzo wrazliwe na wilgoc, i tynki ,moga im zaszkodzic, oczywiscie nie musza, ale nie warto ryzykowac. Lepiej poczekac az skoncza tynkowac, i tynki wyschana.

  3. #3

    Domyślnie

    Racja.U mnie najpierw zrobili tynki cementowo-wapienne.Natychmiast przystapili do instalowania gk na suficie pietra.Kilka dni pozniej gk trzeba bylo zdjac i wyrzucic bo porobily sie zwisy.Troszke przy tym bylo przepychanek z budowlancami,bo oni twierdzili,ze ten zawilgocony gk po wyschnieciu tynkow da rade wyprostowac i zamontowac ponownie.
    Plyty gk bezwzglednie po tynkach i wylewkach i to odczekawszy do ich wyschniecia.W przeciwnym razie patrz jak wyzej.Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Jak ekipa g-k się śpieszy to niech sobie zrobią stelaże, ale montaż płyt po dobrym wyschnięciu tynków i wylewek.

  5. #5

    Domyślnie

    buniek, ja miałem z własnego wyboru najpierw łyty gk na strop i skosy, a dopiero później tynki. 0 problemu, wszystko ok, tyle, że miałem dobrą wentylację - bez okien, tylko zabezpieczone otwory. No i oczywiście gk bez szpachlowania, tylko zamontowane
    buduję własnymi siłami D06a

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony