dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz centralny a praca "pod górę"

    Cześć.
    Buduję dom szkieletowy ok 150 m2, do tego garaż 40m2 i w końcu żona przekonała mnie na odkurzacz centralny.

    By jak najmniej ingerować w szkielet wymyśliłem sobie, że pociągnę instalację w stropie parteru pomiędzy belkami.
    Będzie to wyglądać mniej więcej tak jak na rysunku poniżej (znalezione w internecie, ale oddaje sytuację):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ODKURZACZ-CENTRALNY-MONTAZ-INSTALACJI-MAZOWIECKIE.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	436349

    Na przekroju mojego domu wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odkurzacz.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	436367

    Przy szufelkach byłoby jeszcze kilka kolanek pod szafką, by doprowadzić to w dobrym miejscu.

    Wystarczą mi dwa gniazda, jedno na piętrze, drugie na parterze. 9m wąż będzie je ogarniał, a wąż 10,5 m będzie już bardzo wygodny. Do tego dojdą dwie szufelki.
    Wiem, że wyciąg "pod górkę" jest rozwiązaniem gorszym niż w podłodze. Moje pytanie brzmi czy jest to rozwiązanie kompletnie złe, czy akceptowalne. Czy z tak poprowadzonej instalacji będę zadowolony? Wiem ,że będę musiał zastosować syfony itp.


    ALTERNATYWA:
    Mogę odkurzacz centralny umieścić w przestrzeni pod schodami, a dokładniej pod podestem półpiętra.
    Zaletą tego rozwiązania jest bliskość wszystkich gniazdek. Do najdalszego gniazdka na piętrze będzie raptem 5,5 metra. do szufelek będzie po 1,5 m.
    Minusy: to przestrzeń. Jest tam 1,5 metra wysokości, czyli wymiana worka będzie bardzo uciążliwa. w dodatku licząc przestrzenie zalecane dla odkurzaczy z góry i z dołu urządzenie wejdzie na styk.

    Proszę o radę co robić w takiej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Okocz ; 25-10-2019 o 11:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony