Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
... gdybym mógł to zrobiłbym bezokapowy dach o kącie 35* nawet kosztem zmniejszenia tej powierzchni (spokojnie wystarczyło by mi połowa tego co jest). Wtedy koszt wiązarów i dachu byłby o ładnych kilka tyś mniejszy.
Dzięki Slawskip - właśnie o tym myślałem zakładając ten wątek i powoli układa mi sie w głowie co mam zrobić

Jeśli mogę jeszcze podrążyć temat:
AD2 - planujesz zrobić ściany i sufit tego 'pomieszczenia' na strychu ? (ja zakładałem że będzie tylko podłoga, bo i tak będzie to nieocieplone) - jakiś konkretny powód ?
6. dlaczego bezokapowy dach ? żeby było nowocześnie ? mi wszyscy doradzają okap i to duży - 0,8-1m
7. dlaczego akurat 35* nachylenia byś robił ? ja wstępnie planuję 30* bo wizualnie (podobne gotowe projekty) ładnie to wygląda, a pod katem PV nie ma większego znaczenia - chyba 1-2% mniejsza wydajność jeśli dobrze pamiętam (to dla Polski centralnej) - no i jak sam piszesz im mniejsze tym koszt niższy
8. rekuperator - zamierzasz wstawić do tego 'pomieszczenia' ? jeśli tak to jakaś obudowa i ocieplenie ? wełna ?