dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak wykonać przepust przez rów melioracyjny

    Witam serdecznie.
    Jak zrobić przepust przez rów melioracyjny? Kupię rurę fi400 9m, na rurę nasypie piachu, następnie zrobię szalunki na murek oporowy oraz zaleje beton na ten piach, który jest na rurze. Czy takie coś zda egzamin? Macie inny pomysł na wykonanie takiego przepustu ? Wszelkie porady są dla mnie cenne.

  2. #2

    Domyślnie

    Spokojnie tak zrób tak, dobry pomysł

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jak nie chcesz tego rozbierać to wystąp o wydanie warunków do zarządcy rowu. Będziesz miał określone długości średnice itd.

  4. #4

    Domyślnie

    A czy przed włożeniem rury mam wylać trochę betonu do rowu żeby ta rura pod naciskiem piachu i betonu oraz przez przejeżdżające samochody się nie zapadła? Czy to nie jest konieczne?

  5. #5

    Domyślnie

    Już wystapilem. Problem w tym, że się nie określili tylko dostałem oficjalne pismo, że rów ma być drożny i mam o niego dbać. Byłem też na rozmowie i mi powiedziano to samo, więc mam wolne rękę. Jednak chce to wykonać porządnie zgodnie ze sztuką.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj.
    Jak najlepiej wykonać murek oporowy z dwóch stron przepustu żeby nic się nie osuwało? Macie jakieś pomysły?

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo enigmatyczny wpis
    Przydałby się rysunek i przynajmniej krótki opis, chociaż wysokości, szerokości i przekroje.

  8. #8

    Domyślnie

    Rów ma głębokość 1.5m szerokość 1.2m. Mam zamiar umieścić rurę w rowie, która będzie miała 8m, następnie zasypać ją piachem A następnie wylać na to beton. Później na ten beton wysypie tłuczeń. Chciałbym zrobić skarpy po dwóch stronach rury, na to geokratę a dziury geokratki zalać betonem. Czy takie coś ma sens i zda egzamin? A może inne pomysły?

  9. #9

    Domyślnie

    To będzie normalna skarpa, więc nic się nie powinno dziać. Myślałem, że to będą murki oporowe i na tym mostek czy coś w tym stylu, wtedy trzeba by było pokombinować i sensownie zazbroić. Nie wiem, po co ten beton lany w kratki? Jeśli podłoże kiepskie, to lepiej dać sensowny grunt na to i zasiać trawę.

  10. #10

    Domyślnie

    https://www.technologie-budowlane.co....geoweb.01.jpg

    O takie coś mi chodzi. Myślę o betonie, żeby nic się nie osuwało jak będzie jeździł przez przepust ciężki sprzęt.

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Zdjęcie ma przedstawiać ta skargę zrobiona z geokraty.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    To jednak mostek?
    Co wy macie z tymi mostkami?
    Normalny przepust w rowie z umocnionym wlotem i wylotem.
    Umocnienie może być z kostki kamiennej, płyt otworowych zasypanych betonem albo humusem. Jak zasypiesz humusem, to trzeba będzie kosić, bo zarośnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony