Witam
Prosze o pomoc
Posiadam Pompe ciepła Daikin Altherma 3 -8kw , brak bufora(sprzegiełka) , 100% podłogowka co 10cm ,wylewka 7cm grubosci
Dom 150m2 po podłodze 180m2 , Parter z poddaszem uzytkowym 2rozdzielacze ,Dom nowy ma 1.5roku ,pompa od 6tyg chodzi na krzywej...


Prosze Podpowiedziec jak ustawic altherme 3 aby w plusowych tem. tyle razy w ciagu godz sie niezałanczała...
Tarfa G11 na wiosne 9kw fotowoltaiki

W domu mam ciepło ale martwi mnie to ze pompa załancza sie w plusowych tem. tak czesto ...to znaczy
w plusowych tem. pompa załancza sie co 5min woda zasilajaca dochodzi do tem. około 29,6c 5min ma przerwy jak spadnie do tem 23.5c i znowu sie załancza na 5min i osiaga tem około 29.6c wyłancza sie i tak w koło....
Zbyt duza ilosc startu agregatu w ciagu godziny...
Przy minusowych temperaturach chyba jest dobrze w ciagu godziny sprezarka odpoczywa około 10min a przez reszte czasu pracuje ..Agregat załaczy sie 1-2razy na godzine

Krzywa ustawiona jest tak: na osi pionowej mam gorny parametr mam 36 a dolny 25 bo nizej sie juz nie da przy daikinie ..na poziomej osi mam -16 i 13

Czy Pompa jest przewymiarowana ? Jak tak co w takim przypadku mozna zrobic aby w plusowych tem nie było tyle startow ?
Bardzo prosze o odpowiedz..

Projekt Domu KAMINERO zaprojektowany jako energooszczedny 150m2 po podłodze 180m2


Dom został zbudowany :

-Bloczek fundamentowy 2komorowy z keramzytu- Czamaninek
-Ocieplenie Fundamentu 12cm Lambda 0,31
-Pustak o przenikalnosci kl.550
-Strop z Keramzytu 10komorowy
-okna na profilu Veka 7komorowe ,3szyby ,ciepły montaz tasmy od wew i zew oraz w warstwie styropianu
-Rolety zew
-Rekuperacja thessla green air pack 4
-ocieplenie scian 20cm grafit /frez Lambda 0.31
-ocieplenie posadzki parteru 16cm styropianu
-ocieplenie posadzki pietra 8cm styropianu
-ocieplenie strychu wełna 28cm lambda 0.31
- Brak kominów