dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 426

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Wykres jaki podałem z artykułu, z tego co pamiętam z lektury - to jest wykonany orientacyjnie i uogólniony dla różnych producentów pomp powietrze/woda.

    Natchniony wykresem - wykonałem podobny dla Daikina Althermy - wykres urealniony o zmiany temp. wody zgodnie z przebiegiem krzywej grzewczej dla grzejników dobranych mocą temp. wody +45*C dla -20*C na dworze. Mam tabelkę otrzymaną od Daikina dla kompresorów ERGA04 do ERGA08, niestety tylko moce maksymalne.
    Jako podkład użyłem wykresu forumowego i minimalną modulację przyjąłem 1,8 kW dla +2*C - resztę krzywej minimalnej wygiąłem podobnie jak wykres mocy maksymalnej.
    Temp. z tabelki przyjąłem wg tych zaznaczonych na czerwono.

    Tabelka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Daikin - tabelka - COP_C.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	451419
    Tabelka podzielona
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Daikin - tabelka - COP_R1-8.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	451420

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Daikin - tabelka - COP_R2-6.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	451421

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Daikin - tabelka - COP_R3-4.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	451418

    Wykres
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	splity-30-Alth3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	451422

    Serwer forumowy kiepsko sobie radzi ze skalowaniem zdjęć, tabelka znowu nieczytelna. Lepiej sobie radzi ze zdjęciami panoramicznymi, te zbliżone do kwadratu rozmywa. Do tego kiepsko rozwiązane zarządzanie wstawionymi zdjęciami, usunąłem tabelkę, wstawiam zmienioną wersję, a serwer pamięta pierwszą tabelkę i krzyczy o limit 5 zdjęć na wpis
    No pięknie po skopiowaniu wpisu, usunięciu poprzedniego i wstawieniu wpisu na nowo pokasował miniaturki zdjęć - zostały gołe linki

    Kolory wzorowałem na moim budynku, wg kalkulatora OZC 7,3 kW - ale równie dobrze może to być przedział od 6,0 do 7,5 kW. Mostki termiczne - wzrost zapotrzebowania; z kolei z zyskami bytowymi, wymiana okien, dołożenie izolacji - mogę zejść do 6,0 kW.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 27-12-2020 o 12:06
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony