dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wytrzymałość rur drenarskich umieszczonych pod ławami.

    Witam. Mam dom podpiwniczony i będę samodzielnie robił drenaż. Do domu dolegać będzie garaż na osobnej ławie jako konstrukcja samonośna. Pod nim chcę zrobić ciągłość drenażu. Miało by to wyglądać tak że rury drenarskie zasypuje żwirem płukanym 12-32mm, owijam geowłókniną i na to w miejscu ław garażowych daje folię budowlaną i wylewam jakąś warstwę chudziaka i na tym później ławę garażu. Tylko zastanawiam się jak to się ma do wytrzymałości rur drenarskich tych żółtych. Czy wytrzyma w tym miejscu napór garażu?
    Na zdjęciu na czerwono zaznaczone miejsce drenażu pod garażem, zielono to studzienki rewizyjne, różowo początek drenażu. Na żółto i pomarańczowo to przyszły taras więc w tym miejscu nie będę dawał studzienek rewizyjnych z uwagi na to że będą pewnie widoczne w tarasie.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Chcesz robić drenaż poniżej poziomu ław? Zdecydowanie za blisko jak na drenaż odsunięty.

  3. #3

    Domyślnie

    Drenaż wokół domu będzie odsunięty o ok 10 cm od ław i zaczynać się będzie 10 cm poniżej górnej powierzchni ławy i na każdy metr dam 0,5 cm spadku. Tylko pod garażem będzie biegł pod ławami. Ławy garaży będą wyżej o jakiś 1m w stosunku do ław domu, może więcej. Wiem że powiecie mi że nie robi się drenażu poniżej poziomu ław bo może podmyć ławy, tylko w tym przypadku nie będzie mieć z czego podmywać bo te dwa krótkie odcinki ławy (ok 1 m) będą stać na kamieniu płukanym + chudziak. Nie będzie żadnej podsypki zagęszczającej. Reszta ławy garażu będzie się opierać na gruncie rodzimym czyli na glinie.
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 03-11-2019 o 23:39

  4. #4

    Domyślnie

    Będąc w sklepie budowlanym dowiedziałem się że te żółte rury drenażowe są dość słabe i potrafią pękać pod przepustem, Stad też nie wydaje mi się dobre dawać je pod garażem. Chociaż wydaje mi się ze 170 cm pod ziemią nacisk nie będzie tak duży jak tuż przy gruncie. Dlatego myślę by pod garażem zastosować takie rury osłonowe i sobie je podziurkować.

    Ostatnio edytowane przez dedert ; 16-11-2019 o 09:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony