dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    U mnie tak ogólnie to wychodzi- cena materiałów 2/3, cena robocizny 1/3 i to przy dobrej klasy materiałach budowlanych i dobrej klasy fachowcach. Więc bzdurą jest pisanie, że robocizna najdroższa.

    Fakt większość ekip miałem dogadanych z półrocznym wyprzedzeniem, a murarzy z rocznym. Te 1/3 to i tak godne zarobki. Choć w murarce np. zaryzykowałem, bo rozstrzał cen za robotę (duży, skomplikowany dom z płaskim dachem i dwoma pełnymi stropami) miałem miedzy 60, a 130 tyś. i wziąłem ekipę najtańszą. Zrobili dobrze, tylko pod koniec, po 4 miesiącach, spytali czy mogę coś dopłacić, bo jak policzyli to mówią, że u mnie nic nie zarobili, tylko tyle z tego, że będzie się czymś można pochwalić To dopłaciłem 6 tys. i do teraz jest kontakt dobry. Tylko to firma była gdzie pracownicy po 20 lat pracowali, do 15 godziny tylko, jak kiedyś Dzisiaj takich jest już mało, każdy zapierdala byle jak najwięcej zrobić. I odbija się to potem na jakości.
    Elektryków też miałem akurat na fuchę. I bez założenia alarmów i kamer wyszło mi ok. 50 tyś. I tego robota to 17 gdzieś. Materiał sam kupowałem, zniżki miałem jak trzeba Tylko, że oni też się nie spieszyli i pełnych dni po 10h zeszło, gdzieś ze dwa miesiące. Miałem czas żeby na bieżąco wszystko przemyśleć, korygować, nie wyobrażam sobie inaczej, chyba, że miałbym projekt doskonały.
    Tynkarze podobnie, 1000m2 tynku CW robili 5 tygodni. Odchyłka jednak poniżej 2mm, na 3 metrowej poziomicy. 19zl od metra wzięli plus materiał po mojej stronie.
    Teraz mam firmę nie gładzi i malowania i dotarliśmy się jakoś Zdziwienie było, że z halogenem latami i zaznaczamy poprawki. Na początku całe ściany, teraz ich prawie nie ma
    Porażki też były, a właściwie jedna ze spadkami na dachu. Swoją kasę jednak odzyskałem co za robotę dałem, tylko za materiał stratny byłem i to sporo. Odpuściłem tu jednak, bo akurat w życiu tego co mi to robił wydarzyła się tragiczna sytuacja, a ja zawsze staram się być człowiekiem. Po tej sytuacji wywaliłem kierownika budowy, a raczej zmieniłem go na fachowca.

    Dlatego nie piszcie bzdur o cenach robocizny, bo i tak w PL mamy ją niską i będzie tylko drożej. Za jakość trzeba zapłacić, a pieniądz cały czas będzie tracił na wartości.

    Wybrałem priorytety i np. przez to musiałem zrezygnować z kilku dodatków jak np. architekt wnętrz. Lepiej tą kasę dać na lepszą konstrukcję, instalację, porady niż w kolor ścian czy mebli. Bo nam ma się to podobać, a kolor i meble zmienić najłatwiej i najszybciej się też niszczą.

    A te ceny, jak niektórzy tu piszą, albo ceny zawarte na stronie kb, lub pod projektami to wg mnie bzdury. Mają zachęcić ludzi tylko do kupienia projektu i/lub wzięcia kredytu. Bo nawet gdyby ktoś sam zgodnie ze sztuką robił, to za materiały swoje musi zapłacić.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Zgadza się. A różnica w zarobkach pomiędzy Polską a Zachodem może tylko maleć. Nie odwrotnie.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    najwyżej większy się ... kredyt weźmie ..
    Żeby wziąć kredyt to trzeba mieć zdolność kredytową. Nie nam oceniać kto jaką zdolność ma. A może ktoś dostał w spadku pare hektarów pod miastem i podzielił na działki budowlane. Ma teraz kupę kasy, którą wydaje na głupoty na zasadzie łatwo przyszło łatwo poszło - też nic nam do tego.

    A kolega obrzydliwy chyba myśli, że kogoś coś swędzi, że on potrafi tanio budować dom. Wręcz przeciwnie, bo to raczej słabe, że ktoś każdy etap robi po taniości. Od taniochy do druciarstwa jest niebezpiecznie krótka droga.

    Można odnieść wrażenie, że na tym forum dobre jest tylko to co jest tanie, albo co zostało zrobione samodzielnie, a jak kogoś stać na drogie markowe, albo niestandardowe i droższe rozwiązania to jest frajerem. To, czy coś taniego jest tak samo funkcjonalne jak coś dużo droższego zostawcie ocenie inwestora. Nic nam do tego.
    Samorobów, którzy potrafią wyczarować coś fajnego z niczego warto naśladować i podziwiać, ale jak ktoś wypisuje w każdym wątku, że wszystko zrobił taniej niż reszta świata i jest debeściak, a reszta to frajerzy, to ja dla takiej osoby szacunku nie mam. Dziecinada i tyle.

  4. #44

    Domyślnie

    A rób se pan drogo. Nic mnie to nie obchodzi.
    ''Można odnieść wrażenie, że na tym forum dobre jest tylko to co jest tanie'' Mam odwrotne postrzeżenia.
    Strach tu cokolwiek napisać bo można zostać zlinczowanym.
    ''jak ktoś wypisuje w każdym wątku, że wszystko zrobił taniej niż reszta świata i jest debeściak, a reszta to frajerzy, to ja dla takiej osoby szacunku nie mam''. To był mój pierwszy post na forum. Od wczoraj mam konto.
    Kilka osób przede mną też opisało swoje koszty, a że mieściły się w ramy świadomości towarzystwa wzajemnej adoracji to obeszło się bez echa. Aż tu nagle HAŃBA, DZIECINADA, BUDA DLA PSA, PEWNIE KABLE Z LUMPEKSU
    Jak ktoś buduje drogo to jest spoko, mega zaradny gość. Pewnie biznesmen.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Wyczuwam u niektórych swędzenie w pewnym miejscu. Nie mam interesu wciskać tu jakiś bajek.
    Najpierw wpadasz z podważaniem opinii innych, co piszą, że od SSZ do deweloperki wyjdzie grubo ponad 100k zł pisząc:
    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    suma 70 000 zł

    Szach mat ateiści.

    Potem się okazuje, że w tym elektryka w powijakach, brak elewacji i ocieplenia a w innym wątku piszesz, że nie masz stanu deweloperskiego.
    I dziwisz się, że inni protestują przeciwko "szach mat"?

    Rekuperator to jaki masz w tych pieniądzach??

    Jak dojdziesz do stanu deweloperskiego, to się okaże, że sam masz drożej.

  6. #46

    Domyślnie

    Opisywałem te same koszty co pozostali w postach wyżej.
    Po za tym, co to znaczy stan deweloperski ? Myślałem że takie rzeczy jak gniazdka, włączniki i inne duperele to bardziej wykończenie.
    Racja. Jak zrobię elewację, schody, posadzki itd no to pewnie wyjdzie więcej niż 100 k.

    https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-123.html
    Centralkę polecił mi instalator. Nie wygląda jak z pierwszych stron gazet, ale podobno działa. Przeciwprądowa, silniki ec i sterownik. Więcej do szczęścia nie potrzebuję.

    A z tym szach mat to bez urazy

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    A rób se pan drogo. Nic mnie to nie obchodzi.
    ''Można odnieść wrażenie, że na tym forum dobre jest tylko to co jest tanie'' Mam odwrotne postrzeżenia.
    Strach tu cokolwiek napisać bo można zostać zlinczowanym.
    ''jak ktoś wypisuje w każdym wątku, że wszystko zrobił taniej niż reszta świata i jest debeściak, a reszta to frajerzy, to ja dla takiej osoby szacunku nie mam''. To był mój pierwszy post na forum. Od wczoraj mam konto.
    Kilka osób przede mną też opisało swoje koszty, a że mieściły się w ramy świadomości towarzystwa wzajemnej adoracji to obeszło się bez echa. Aż tu nagle HAŃBA, DZIECINADA, BUDA DLA PSA, PEWNIE KABLE Z LUMPEKSU
    Jak ktoś buduje drogo to jest spoko, mega zaradny gość. Pewnie biznesmen.
    musisz się przyzwyczaić do niektórych osób z tego forum. Głównie to są pseudospecjaliści co im ktoś wybudował dom i tak posiedli całą wiedzę budowlaną. Idealnie opanowali całą teorie budowlaną gorzej z praktyką. Głowa do góry

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Opisywałem te same koszty co pozostali w postach wyżej.
    Po za tym, co to znaczy stan deweloperski ? Myślałem że takie rzeczy jak gniazdka, włączniki i inne duperele to bardziej wykończenie.
    Jak nie oglądałeś nigdy, co sprzedaje deweloper, to przejdź się. Gniazda, włączniki i rozdzielnia muszą być, inaczej nie można zrobić pomiarów i oddać budynku do użytkowania.
    Ocieplenie, termoizolacja, podbitka też są. A nawet często działające domofony i monitoring (czego ja akurat nie wliczałem).

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-123.html
    Centralkę polecił mi instalator. Nie wygląda jak z pierwszych stron gazet, ale podobno działa. Przeciwprądowa, silniki ec i sterownik. Więcej do szczęścia nie potrzebuję.
    Po pierwszej zimie zmienisz zdanie (ja zmieniłem i zdanie, i rekuperator chociaż miałem na przeciwprądowym Recair). I nawet nie dlatego, że kilkaset kWh albo i więcej stracisz względem przeciwprądowego, bo tego nie mając porównania nie zauważysz. A przez wilgotność (czy raczej jej brak).

  9. #49

    Domyślnie

    Mam zrozumieć że zmieniłeś reku przeciwprądowy na entalpiczny ?

    Jaki model ?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Mam zrozumieć że zmieniłeś reku przeciwprądowy na entalpiczny ?

    Jaki model ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...yskiem-wilgoci

  11. #51

    Domyślnie

    Przyznam że ciekawy sprzęt.
    Pierwszym moim celem był Mitsubishi Lossnay z odzyskiem wilgoci. Instalatorowi nie grał stosunek wydajności do sprężu dyspozycyjnego i z niego zrezygnowałem. Myślałem ratować się nawilżaczami powietrza. Próbowałeś ?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Myślałem ratować się nawilżaczami powietrza. Próbowałeś ?
    tak

    Jak ma działać, to trzeba porządny nawilżacz za porządne pieniądze i o porządnym poborze prądu (w końcu ciepło parowania wody jest spore).

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja "ratuję" się po prostu roślinnością i akwariami

  14. #54

    Domyślnie

    4 tyś za elektrykę? Co za bzdury 20tyś za piec, podłogówkę, grzejniki, całą kotłownie? Panie jakbym ja miał takie ceny to bym dom 200m2 wybudował za 200tyś a potem sprzedał za 700tyś. U mnie sam materiał na elektrykę (bez żadnych szaleństw) kosztował ponad 7tyś. Powiedz mi też jak możesz mieć poddasze ocieplone + płyty gk za 10tyś? U mnie na same materiały poszło 11272zł (robocizna własna) i w zasadzie jeszcze nie ma we wszystkich pomieszczeniach przykręconych płyt gk a gdzie jeszcze gładzie. Nie wiem po co ktoś takie bajki pisze? Może jak wszystko sam zrobisz, niska jakość materiałów itp to wyjdzie tyle ile pisałeś, jednak jak się podaje ceny to się piszę np. materiał + robocizna własna bo potem ktoś myśli, że wybuduje 200m2 dom za 200tyś. Ja więcej wydałem na SSZ, niestety ale takie są teraz ceny. Elektryk teraz w dużym mieście bierze 1000zł za sam montaż tablicy rozdzielczej + odbiór instalacji (próby). Sam głupi kabel połączeniowy od skrzynki elektrycznej do rozdzielni kosztował z 500zł. A przecież trzeba jeszcze zrobić bruzdę, wkopać go i podłączyć do skrzynki. Przecież nikt tego nie zrobi za stówę Za stówę to można teraz co najwyżej jakieś małe zakupy w biedronce zrobić.

    Deweloper pewnie sprzedaje dom odebrany w urzędzie, więc trzeba doliczyć też utwardzenie terenu z obrzeżami, zagospodarowanie wody deszczowej itd.

    Moim zdaniem tak realnie 1000-1500zł m2 SSZ po podłodze.
    1000zł m2 doprowadzenie do stanu deweloperskiego.
    1000zł m2 wykończeniówka pod klucz.

    I to wcale nie przy materiałach z wyższej półki, raczej przeciętnych.

    Teraz już może nawet drożej.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Nikt nikomu nie broni tanio budować.

    Ale nie róbcie z tego ideologii.

    To nie jest forum szałasdom, tylko muratordom. Rozmawiajmy o tym jak wybudować dom, a nie jak jeden przechytrzył drugiego. Ten kto buduje tanio nie jest lepszy od tego kto buduje drogo. I na odwrót.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony