dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 61
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 1212
  1. #661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    zyhu: po przejęciu mbanku więcej niż połowa banków w PL będzie miała polski kapitał. Z tego co wiem najwięcej kredytów daje obecnie polskie PKO.
    mieszkanie w kredycie także można sprzedać albo się z niego wyprowadzić - więc jaka strata mobilności?
    Kredyt nie jest dla każdego ale nie rozumiem jak można a priori negować jego przydatność w niektórych przypadkach i odsądzać każdego kto się nim wspomaga od czci i wiary.

    Tak - coraz więcej Polaków ma kapitał od rodziców i to nic złego -gonimy zachód - będzie jeszcze lepiej bo obecnie zmienia się logika dziedziczenia - kiedyś 3-4 rodzeństwa dzieliło między siebie ochłapy po dziadku, dziś jedynacy zaczynają dziedziczyć po 4 osobach.

  2. #662

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Powtórzę się ale - gdyby nie kredyt hipoteczny przez ostatnie lata nabiłbym w kieszeń wynajmującego plus minus 200k PLN.
    Dzięki kredytowi mam własne mieszkanie(kredyt wzięty na 20 lat, spłacony po 8 ), które za 2 lata, jak się przeprowadzę do domu, zacznie na siebie zarabiać.
    Nie demonizujcie kredytów.
    Boś frajer

    Bo Państwo Polskie daje przecież "zaradnym i cwanym" wiele możliwości aby mieszkać w nowym mieszkaniu za darmo , to znaczy na koszt właściciela . Wtedy "za darmo" czynsz i nawet kredytu nie trzeba brać ,,

    Wtedy nic byś nie wydał

    Obecnie coraz więcej stoi pustych mieszkań , bo większość woli aby stały puste niż były na wynajem , bo trafienie na "cwanego" najemce jest bardzo duże ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #663

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    zyhu: po przejęciu mbanku więcej niż połowa banków w PL będzie miała polski kapitał. Z tego co wiem najwięcej kredytów daje obecnie polskie PKO.
    mieszkanie w kredycie także można sprzedać albo się z niego wyprowadzić - więc jaka strata mobilności?
    Kredyt nie jest dla każdego ale nie rozumiem jak można a priori negować jego przydatność w niektórych przypadkach i odsądzać każdego kto się nim wspomaga od czci i wiary.

    Tak - coraz więcej Polaków ma kapitał od rodziców i to nic złego -gonimy zachód - będzie jeszcze lepiej bo obecnie zmienia się logika dziedziczenia - kiedyś 3-4 rodzeństwa dzieliło między siebie ochłapy po dziadku, dziś jedynacy zaczynają dziedziczyć po 4 osobach.
    Ale ja nie neguje kredytu w Niektórych przypadkach. Ale w Polsce się wychowuje pokolenie niewolników i oni już na studiach wiedzą że zaraz pójdą po kredyt. Nie pomyśli tylko już ma machanie ogonkiem zaprogramowane. Tu jest szkopul

  4. #664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Stare mieszkanie (na kredyt) wynajął. Był u prawniczki , napisali odpowiednią umowę i wynajmował i cieszył się że spłaca kredyt. Wynajmował za niedużą kwotę , tak aby spłacał się kredyt + 200zł. Pani płaciła mu ustaloną kwotę a sama miała płacić czynsz + opłaty.
    No to ładnie nieduża kwota, jak jeszcze ekstra mu zostawało. Przyoszczędził na tanim prawniku. Po pierwsze - media należy opłacać samemu, chyba że najemca przepisze na siebie. A to dobre rozwiązanie, bo wynajmujący nie może odciąć, a ZE i gazownia owszem. A ponieważ wielu najemców ma DG, to i dla nich wygodne, bo przecież mają tam "biuro". A skoro najem pod biuro, to Ustawa o ochronie praw lokatorów nie ma zastosowania. I wszyscy szczęśliwi.
    Od zniszczeń i szkód spowodowanych przez najemców (ale też niezawinionych) to jest ubezpieczenie, prawnicy i sądy.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Po wielu latach tamta rodzina sama się wyprowadziła bo zapewne mieszkanie było dla nich za małe i zapewne teraz pasożytuje na innym najemncy ..
    Chyba mylisz najemcę z wynajmującym.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mnie uczona że cięzką pracą i oszczędzaniem dochodzi się do majątku. Dodatkowo tak zarobione pieniądze wydaje się rozważnie i patrzy na każdą złotówkę.
    Majątek ma zarabiać, a nie leżeć w skarpecie i tracić na wartości. Zdolność kredytowa to majątek i może przynosić pieniądze. Pewnie, że jak ktoś weźmie kredyt i kupi mieszkanie czy ziemię "żeby sobie leżało" to ma mały sens (chociaż też można na tym nieźle zarobić, jak ceny wzrosną). Ale jak się kredyt sam spłaca, to rozrzutnością jest nie wykorzystać zdolności kredytowej i nie mieć za 30 czy 35 lat mieszkania za darmo (nawet licząc koszty pracy przy nim, remontów i innych kosztów).


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    I to właśnie kredyty "nakręcają" spiralę coraz wyższych cen materiałów i usług ...
    Ceny to nakręcają płace i podatki. Coraz mniej ludzi podejmuje się pracy na czarno za psie pieniądze. Przy legalnej ofercie za robociznę pracownik dostanie na rękę mniej, niż połowę tego, co inwestor płaci i to jak właściciel nic nie zarabia poza tym, co sam wypracuje.


    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    Ludzie nie zdają sobie sprawy że biorąc szybko kredyt bo tacy jak wy ich nakręcacie zamykają sobie horyzonty i możliwości. Który kredyciarz stawi się jutro w pracy po 1 telefonie w Barcelonie ? Rzucasz mieszkanie robotę i jedziesz na dil życia ?
    Nie pojadę, bo dzieci i inne zobowiązania. Mieszkanie to żaden problem - daję pełnomocnictwo bratu/przyjacielowi/prawnikowi i wg uznania wynajmuję albo sprzedaję.

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    zyhu: po przejęciu mbanku więcej niż połowa banków w PL będzie miała polski kapitał. Z tego co wiem najwięcej kredytów daje obecnie polskie PKO.
    mieszkanie w kredycie także można sprzedać albo się z niego wyprowadzić - więc jaka strata mobilności?
    Kredyt nie jest dla każdego ale nie rozumiem jak można a priori negować jego przydatność w niektórych przypadkach i odsądzać każdego kto się nim wspomaga od czci i wiary.

    Tak - coraz więcej Polaków ma kapitał od rodziców i to nic złego -gonimy zachód - będzie jeszcze lepiej bo obecnie zmienia się logika dziedziczenia - kiedyś 3-4 rodzeństwa dzieliło między siebie ochłapy po dziadku, dziś jedynacy zaczynają dziedziczyć po 4 osobach.
    Taaaa jestem ciekaw jak dziś mówisz szefowi że od jutra cię nie ma pakujesz się o 10 00 a jutro jesteś w Barcelonie z dyscyplinarna w ukochanej korpo. Już widzę jak biegniesz huhu

  6. #666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    Albo kredyt bo mądry albo wynajem bo głupi i liczyć nie umi .
    Nie zauważyłeś, że to piszą ci, co przelali wynajmującym duże kwoty i potem tego żałowali?
    Dobrze, że jest wielu,co uważa tak, jak Ty (albo nie ma zdolności kredytowej). Dzięki temu inni mogą doić takich, jak ja kiedyś byłem, jak kemot_p kiedyś był, i jak Ty ciągle jesteś.

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zauważyłeś, że to piszą ci, co przelali wynajmującym duże kwoty i potem tego żałowali?
    Dobrze, że jest wielu,co uważa tak, jak Ty (albo nie ma zdolności kredytowej). Dzięki temu inni mogą doić takich, jak ja kiedyś byłem, jak kemot_p kiedyś był, i jak Ty ciągle jesteś.
    Nie potrzebuję żadnej zdolności kredytowej bo jest mi ona nie potrzebna

  8. #668
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    Ale ja nie neguje kredytu w Niektórych przypadkach. Ale w Polsce się wychowuje pokolenie niewolników i oni już na studiach wiedzą że zaraz pójdą po kredyt. Nie pomyśli tylko już ma machanie ogonkiem zaprogramowane. Tu jest szkopul
    No właśnie nie, obecnie może i jest górka bo pokolenie wyżu lat 80 jest w okresie "wydawania" ale następne pokolenie millenialsów woli mieszkać z rodzicami, auto wynajmować albo śmigać rowerem i co się da mieć w abonamencie.

    Ja wiem, że ciebie żadne oficjalne dane nie przekonują ale zerknij:
    https://www.nbp.pl/publikacje/rynek_...an_06_2019.pdf

    strona 15 i 16 - liczba nowo udzielanych kredytów praktycznie nie zmienia się od 10 lat.

    A co ma wyjazd do Barcelony w 1 dzień do kredytu lub jego braku??
    Ostatnio edytowane przez casual ; 18-11-2019 o 09:10

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    No właśnie nie, obecnie może i jest górka bo pokolenie wyżu lat 80 jest w okresie "wydawania" ale następne pokolenie millenialsów woli mieszać z rodzicami, auto wynajmować albo śmigać rowerem i co się da mieć w abonamencie.

    Ja wiem, że ciebie żadne oficjalne dane nie przekonują ale zerknij:
    https://www.nbp.pl/publikacje/rynek_...an_06_2019.pdf

    strona 15 i 16 - liczba nowo udzielanych kredytów praktycznie nie zmienia się od 10 lat.

    A co ma wyjazd do Barcelony w 1 dzień do kredytu lub jego braku??
    Dla mnie cenniejsze dane są te z obserwacji. Jeśli 23 latka jeszcze dobrze dziewictwa nie straciła ale już ma kredyt na działkę i budowę to jest to ten sam moment co w 2007 ochroniarze mi mówili że żałują że dopiero teraz poznali co to rynek akcji bo tu się nic nie robi a dziennie 1000 więcej na rachunku... Wtedy wiedziałem że czas ESC. Tu jest podobnie.

  10. #670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    No to niech każdy zostanie przy swoich danych.
    Ale przepraszam - dla mnie jesteś chodzącą definicją resentymentu. Za Twojej młodości był tylko ocet na półkach więc czekasz na jakiś kryzys aby przypadkiem obecne pokolenie nie miało lepiej.

  11. #671

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    No to niech każdy zostanie przy swoich danych.
    Ale przepraszam - dla mnie jesteś chodzącą definicją resentymentu. Za Twojej młodości był tylko ocet na półkach więc czekasz na jakiś kryzys aby przypadkiem obecne pokolenie nie miało lepiej.
    Jestem pewnie 2x młodszy jak ty więc wyluzuj

  12. #672
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    A to sorki ale piszesz staro

  13. #673

    Domyślnie

    ta dyskusja jest bez sensu i trochę szkoda na nią czasu
    nikt nikogo nie przekona.
    wspólnego stanowiska nie uzgodnicie.

  14. #674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Milenialsi bezużyteczne, stracone i przygłupie pokolenie które utrzyma ZUS )
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #675

    Domyślnie

    Nie nie uzgodnimy stanowiska tylko jak czytam wasze wyprane poglądy że kredyt jestem super a wynajem frajerem to śmiać mi się chce jak was system skrzywdził. Więc nie narzucajcie waszych chorych poglądów innym

  16. #676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    A ja kiedy czytam, że każdy kto pracuje na etacie i wspomaga się kredytem ma mentalność niewolnika też się nie zgodzę.
    Poopowiadaj o wolności życia lekarzom swoich dzieci, panu w zakładzie kanalizacji dostarczającemu Tobie wodę albo śmieciarzowi, dzięki któremu co miesiąc masz problem z głowy.

  17. #677
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Obecnie coraz więcej stoi pustych mieszkań , bo większość woli aby stały puste niż były na wynajem , bo trafienie na "cwanego" najemce jest bardzo duże ...
    Zależy gdzie. U mnie na osiedlu na mieszkania jest większy popyt niż podaż - nie ma tygodnia, żebym na altance śmieciowej nie widział nowego ogłoszenia w stylu "szukam mieszkania do wynajęcia na tym osiedlu".
    Cwani najemcy są, to fakt, ale jest to raczej mały procent ogółu rynku. Każdy biznes (w tym wynajem) niesie ze sobą jakieś ryzyko - kwestia jaką masz tolerancję na jego przyjęcie.

  18. #678

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    A ja kiedy czytam, że każdy kto pracuje na etacie i wspomaga się kredytem ma mentalność niewolnika też się nie zgodzę.
    Poopowiadaj o wolności życia lekarzom swoich dzieci, panu w zakładzie kanalizacji dostarczającemu Tobie wodę albo śmieciarzowi, dzięki któremu co miesiąc masz problem z głowy.
    Nie każdy. Kredyt ma wspomóc. A kredyt na 35 lat raczej nie pomaga a dobija. No chyba że żyjesz 170 lat

  19. #679
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    W Szwecji są kredyty na 105 lat
    W to, że większość Polaków spłaca kredyt wcześniej i w przeciągu życia zarabia lepiej niż w wieku 25 lat też pewnie nie uwierzysz?

  20. #680

    Domyślnie

    Życzę Szwedom pomyślności

Strona 34 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony